Deputāti divās komisijās – Pilsētas attīstības un Finanšu – ceturtdien, 20.februārī, atbalstīja priekšlikumu par trīs elektromobiļu un divu uzlādes staciju iegādi.

Izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens iepazīstināja deputātus ar priekšlikumu iesaistīties Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansēto projektu atklātajā konkursā „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanai”.

Projektu iesniegšanas termiņš Vides investīciju fondam orientējoši ir 14.marts.

Iegūstot KPFI līdzfinansējumu, pašvaldībai būtu iespēja saņemt atbalstu elektromobiļu iegādei un uzlādes infrastruktūras izveidei 85% apmērā (nepārsniedzot 18 500 eiro par auto un 31 300 eiro par uzlādes staciju).

Pēc Tīdena sacītā, šāds ekoloģisks auto būtu ne tikai solis nākotnes transporta virzienā, bet arī ļoti piemērots pašvaldības policijas dežūrpatruļas vajadzībām.

Elektromobiļa minimālais uzlādes laiks ir 30 minūtes, un ar vienu uzlādi iespējams nobraukt 120 km (ziemā) un 180 km (vasarā).

Automobiļa orientējošā cena ar PVN ir 38 720 eiro, kas ar KPFI atbalstu samazinās līdz 20 220 eiro. Savukārt divu publisko uzlādes staciju iegāde un uzstādīšana izmaksā 81 772 eiro, ar KPFI atbalstu 19 172 eiro.

Iegādājoties trīs automašīnas, divas uzlādes stacijas (tās plānots novietot Tirgus ielā 22 un Rožu ielā 11), kā arī aprīkojot auto ar speciālu videonovērošanas sistēmu policijas vajadzībām, kopīgās izmaksas pašvaldībai varētu būtu 105 058 eiro.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu. Par to vēl jālemj domes sēdē.