Tik daudz vietu pludmalē pašvaldība ir nolēmusi atvēlēt sezonālām kafejnīcām vai, kā tas jau atsevišķās vietās pludmalē vērojams, – ēdinātavām un dzirdinātavām, kas atvērtas visu cauru gadu.

Tomēr dažiem, iespējams, par sarūgtinājumu, citiem par lielu prieku diez vai cerības uz tik lielu pludmales kafejnīcu skaitu piepildīsies. Kāpēc tā? Tāpēc, ka šobrīd spēkā ir tikai trīs noslēgti līgumi – ar "Tiamo grupu", brāļiem Albertiem, kas apsaimnieko kafejnīcu "Red Sun Buffet", kā arī "V.Rozgas komercfirmu", kas apsaimnieko kafejnīcu "7.līnija".

Izsolīt nomas tiesības uz vietu kafejnīcai Jūrmalas ielas galā, kā arī pludmalē starp stadionu "Daugava" un rezerves stadionu, nav izdevies jau divas reizes, neraugoties uz to, ka pērn deputāti atkārtotā izsolē atļāva samazināt gan prasības pretendentiem, gan cenu par 20%, un līgumi tiks slēgts nevis uz vienu gadu, kā iepriekš, bet uz pieciem, ar iespēju pagarināt tos vēl uz pieciem gadiem.

Savukārt trīs jaunās vietas, ko izsolē piedāvā pašvaldība – Vaiņodes ielas, Liedaga ielas un Pērkones ielas galā – gan apmeklētāju, gan iespēju ziņā nav tik pievilcīgas kā centra pludmalē. Tajās "labākajā gadījumā", kā portālam irliepaja.lv izteicās Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, ir pievilkta elektrība, bet nav ne ūdensvada, nedz arī kanalizācijas. Turklāt šajās vietās atļauts uzstādīt tikai nojaucamas teltis, kuras tur drīkst atrasties vienīgi vasaras sezonas laikā – no 1.maija līdz 30.septembrim.

Tāpēc šķiet, ka no piecām pagaidām vēl potenciālajām kafejnīcu vietām (bez Jūrmalas ielas un trim jaunajām vietām arī izsolītā vieta Roņu ielas galā), aizpildīsies labi, ja divas. Visdrošākā šķiet iespējamā kafejnīca Roņu ielas galā, kuru nosolījusi komandītsabiedrība "KMRSK", jo tās dalībnieki ir pieredzējuši spēlētāji ēdināšanas nozarē – tie ir gastrobāra "Greeks" īpašnieki Klāvs Taimiņš un Sintija Lukša, Kristīne Puķīte ("Red Monky") un kādreizējais restorāna "Roma", tagad – ātrās ēstuves "Prasi maizītes" veidotājs Rauls Silts.  "KMRSK" pludmales kafejnīcām kopš šā gada atvēlētos 600 m2 nosolīja, piedāvājot piecus eiro par kvadrātmetru (plus nekustamā īpašuma nodoklis 1,5% apmērā no zemesgabala kadastrālās vērtības) gadā. Tiesa, kā portālam irliepaja.lv atzina viens no sabiedrības pārstāvjiem, tā kā plānots veidot nevis sezonāla rakstura kafejnīcu, bet tādu, kas darbosies visu gadu, iecerētās būves saskaņošanas process nenotiek tik raiti, cik gribētos, un, kā zināms, būvniecības izmaksas arī vairs nav tās draudzīgākās.

Gaidāms, ka šajā vasarā pludmales kafejnīcām konkurenci sastādīs arī jaunās, pievilcīgās Jūrmalas parka kafejnīcas – "Parka paviljons", kas ieņēmusi vecās "Bangas" vietu un vēl nav vērusi durvis, bet tas var notikt jau pavisam drīz, un parka bērnu atrakciju laukumā esošā kafejnīca "Papus", kas jau ir atvērta.

Lai vai kā, jāpiekrīt Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājam, kurš spriež, ka "visu noteiks tirgus". Piecu pludmales zemesgabalu zemes nomas tiesību izsole, kuras mērķis ir veicināt tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu pludmalē, ir sākusies. Pieteikšanās – līdz 4. marta pulksten 12 Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldē.


Vairāk par izsoli ŠEIT.