Karostas cietuma apmeklētāju skaits aizvadītajā tūrisma sezonā ir nedaudz pieaudzis; vasarās puse apmeklētāju ir ārzemnieki, pastāstīja Karostas glābšanas biedrības vadītāja Monta Krafte.

Viņa sarunā ar "Rietumu radio" piebilda, ka precīzu apmeklētāju statistiku apkopos gada beigās, raksta LETA.

"Mūsu mērķis nav katru gadu būtiski palielināt apmeklētāju skaitu, bet gan celt mūsu pakalpojumu kvalitāti un piedāvāt jaunus pakalpojumus," atzina Krafte, norādot, ka nedaudz apmeklētāju skaits šovasar pieaudzis.

Kā norādīja KGB vadītāja, Karostas cietums ir viens no retajiem Latvijas tūrisma objektiem, kur vasaras sezonā puse apmeklētāju ir ārzemnieki. Skolēnu ekskursijas pavasaros un rudeņos šo proporciju mainot un gada griezumā 70% viesu ir Latvijas iedzīvotāji, bet 30% - ārvalstu ceļotāji. Kā atzina Krafte, šogad cietumā jūtami pieaudzis apmeklētāju skaits no Lietuvas.

Ņemot vērā tūristu interesi, šogad pirmo gadu Karostas cietums regulāri būs atvērts nedēļas nogalēs visu gadu.

Runājot par trūkumiem, kas negatīvi ietekmē tūrisma attīstību Liepājā, Krafte, kura iepriekš vairākus gadus strādājusi par Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāju, min patlaban regulāro avioreisu trūkumu no Liepājas lidostas un nepietiekamo prāmju līniju skaitu, kas potenciālajiem viesiem apgrūtina nokļūšanu Liepājā.

Ārzemnieki Liepājā, pēc Kraftes novērojumiem, vispozitīvāk vērtējot plašo pludmali. "Viņi novērtē to, ka pludmalē var justies brīvi un, meklējot sauļošanās vietu, nav jākāpj pāri citiem atpūtniekiem," skaidro Krafte.

Ārzemnieku ļoti iecienīts un sajūsmu izraisošs objekts ir Liepājas Pētertirgus. "Ārzemnieki, par laimi, nesaprot, ka daudzas tur nopērkamās preces nav vietējā ražojuma, bet ievestas no citām valstīm," stāsta Krafte. Viņai ļoti sāpot sirds par skaisto, taču sliktā stāvoklī esošo Liepājas koka arhitektūru. "Tā ir tēma, ko, manuprāt, būtu jāaktualizē, par to ir jārunā," uzskata Krafte.

Karostas cietuma ēka celta ap 1900.gadu un līdz pat 1997.gadam kalpojusi kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta. Tagad Karostas cietuma ēka pieejama apmeklētājiem.