„Libavas filma” dibinātāju Kristīni Jākabsoni satraucis fakts, ka Uzņēmumu reģistrs pavisam nesen reģistrējis Liepājā firmu ar līdzīgu nosaukumu – SIA „Libava films”.

„Esmu neizpratnē, kā iespējams reģistrēt uzņēmumu ar citam, jau esošam uzņēmumam gandrīz identisku nosaukumu,” portālam sacīja Jākabsone.

Viņas iebildumi Uzņēmumu reģistrā gan uzklausīti, taču noraidīti.

Kā atzina Jākabsone, viņu satrauc tas, ka „Libavas filma” ir pazīstams zīmols, savukārt par 20.martā reģistrēto SIA „Libava films” pagaidām nekas nav zināms, tāpēc cilvēki viegli var sajaukt abus uzņēmumus, kas savukārt var radīt dažādus sarežģījumus kā vienai, tā otrai firmai.

20.martā reģistrētās SIA „Libava films” atrašanās vieta ir Liepāja, bet tās īpašnieks ir Krievijas Federācijas pilsonis Sergejs Tregubenko, liecina Uzņēmumu reģistra dati.

Portālam izdevās noskaidrot, ka SIA „Libava films” īpašnieku drīzumā varēs sastapt Liepājā, un, iespējams, viņš būs gatavs runāt arī par jaundibināto uzņēmumu un ar to saistītajām iecerēm.

Nodibinājums „Libavas filma” savukārt reģistrēts jau 2006.gadā, un tā dibinātāji ir Kristīne un Arvils Jākabsoni.

Kā portālam pastāstīja Kristīne Jākabsone, „Libavas filmas” lielākais ilgtermiņa projekts, kas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu tiek realizēts kopš 2009.gada vasaras, ir Liepājas virtuālais kino muzejs ar adresi globālajā tīmeklī www.kinoliepaja.com .

2012.gadā muzejs kļuvis arī par institucionālo biedru Latvijas Muzeju biedrībā.

Nodibinājums „Libavas filma” realizējis arī citus projektus, tajā skaitā virkni dokumentālo filmu, piemēram „Pa Baltijas vāciešu kultūras mantojuma pēdām Kurzemē”, „Ebreji Latvijā: vēsture un šodiena”, arī dokumentāli māksliniecisko filmu „Brauciens ar bānīti pa Kurzemi” un citas.

Tāpat „Libavas filma” gatavo arī kino vēsturei veltītas publikācijas, rīko seminārus, tematiskus kultūras sarīkojumus.