UPB grupas neauditētais konsolidētais apgrozījums 2020.gadā sasniedzis 237 miljonus eiro, kas ir par 11 % vairāk nekā 2019.gadā. Palielinājies gan būvkonstrukciju ražošanas apjoms un sarežģītība, gan būvniecības projektu skaits un mērogs vietējos un ārvalstu tirgos. Pērn UPB grupas attīstībā veiktas arī nozīmīgas investīcijas astoņu miljonu eiro apmērā, tostarp uzsākta jaunas dzelzsbetona konstrukciju ražotnes būvniecība Liepājā, informē UPB Komunikācijas un mārketinga departamenta vadītāja Katrīna Lulle.

Kāpums pandēmijas režīmā
"Gada sākumā bija liela ārējā neskaidrība, un mums bija jāsagatavojas dažādiem situācijas attīstības scenārijiem, taču kopumā gadu izdevies noslēgt ar rekordaugstu apgrozījumu. 2020.gads UPB grupai ir bijis 30 gadu pastāvēšanas vēsturē līdz šim veiksmīgākais, turklāt pēdējo piecu gadu laikā esam apgrozījumu pat dubultojuši," stāsta UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš. 


UPB valdes priekšsēdētājs skaidro, ka "neskatoties uz izaicinājumiem darba drošībā, preču un pakalpojumu plūsmas nodrošināšanā un citās jomās, tika realizēti vairāki nozīmīgi projekti gan vietējā tirgū, gan ārvalstīs, un šobrīd strādājam ar pietiekami apjomīgiem pasūtījumiem, kas ļauj mums pozitīvi skatīties nākotnē un sniedz arī laika rezervi reaģēt arī uz dažādiem neparedzamiem tirgus pavērsieniem." Jau kopš 2020.gada pavasara prioritāte bijusi arī drošu darba apstākļu nodrošināšana ražotnēs un būvobjektos, kā arī regulāra un droša darbinieku rotācija no būvobjektiem ārvalstīs.

Izaugsme Latvijas tirgū
Šogad salīdzinoši nozīmīgāku UPB grupas apgrozījuma daļu veido būvniecība Latvijā, kas pieaugusi par aptuveni 35%. 2020.gada rudenī tika pabeigts Latvijas tirgū līdz šim lielākais uzbūvētais objekts – tirdzniecības centrs SĀGA, kā platība sasniedz 57 000 m2. SĀGA ir UPB Design&Build projekts, kas ietver gan projektēšanu, gan būvniecību, turklāt tā īstenošanā piedalījušies vairāk nekā 10 grupas uzņēmumi, apliecinot UPB spēju grupas ietvaros efektīvi īstenot kompleksus projektus.


Pērnā gada nogalē noslēgusies būvniecība Baltijas valstīs lielākajai siltuma akumulācijas sistēmai AS Latvenergo ražotnē TEC–2, kas būs viens no apjomīgākajiem un efektīvākajiem risinājumiem energoefektivitātes uzlabošanai valstī. Starp Latvijas projektiem jāizceļ ar Rīgas Stradiņa Universitāti noslēgtais līgums, kas paredz jauna farmācijas studiju un zinātnes kompleksa būvniecību līdz 2022.gadam. Tajā atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs, tostarp Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija.

Eksporta projekti aug sarežģītībā un mērogā
2020.gadā UPB būvniecības eksporta apjoms palielinājies par vairāk nekā 10%, ko izdevies panākt ar darbu pie vairākiem sarežģītiem un augstas pievienotās vērtības objektiem gan karkasa, gan fasāžu, gan apvienoto stikla, metāla un betona konstrukciju jomā.

UPB turpināja attīstīt savu portfolio augstceltņu būvniecībā un pērn uzsāka karkasa būvniecību līdz šim uzņēmuma vēsturē augstākajai ēkai – CityGate Gēteborgā, kas sniegsies 36 stāvu augstumā un tiek dēvēta par augstāko biroju ēku Ziemeļu reģionā. Pabeigta arī Stokholmas dzīvojamā kompleksa Strato Södermalm karkasa ražošana un montāža, kur viena no ēkām slejas 19 stāvu augstumā. Šis projekts izceļas arī ar balta betona fasādi, kas prasījusi rūpīgu darbu visos posmos – no projektēšanas un ražošanas, līdz transportēšanai un montāžai.