SIA "Liepājas enerģija" turpina siltumenerģijas tarifa pārskatīšanas procedūru un plāno šī gada nogales apkures sezonu uzsākt ar jaunu samazinātu siltumenerģijas tarifu.

2015.gada 29.janvārī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ir iesniegts bio koģenerācijas ražošanas tarifa projekts, kas ir otrā no trim komponentēm, lai apstiprinātu samazinātu siltumenerģijas gala tarifu patērētājiem, informē uzņēmums.

Valstī spēkā esošā metodika siltumenerģijas tarifa apstiprināšanai nosaka, ka vispirms jāapstiprina atsevišķi ražošanas tarifi siltumenerģijai, kas tiek saražota koģenerācijas stacijās, un tikai pēc tam var tikt iesniegts apstiprināšanai siltumenerģijas tarifs lietotājiem – gala tarifs. SIA "Liepājās enerģija" siltumenerģiju koģenerācijas režīmā ražo gāzes koģenerācijas stacija Tukuma ielā 2a un biomasas koģenerācijas stacija Kaiju ielā 33. 2014.gada 30.septembrī SIA "Liepājas enerģija" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedza gāzes koģenerācijas stacijas siltumenerģijas tarifa projektu, kas bija pirmais solis, lai apstiprinātu gala tarifu patērētājiem, bet šobrīd ir iesniegts bio koģenerācijas stacijas siltumenerģijas ražošanas tarifa projekts, kas ir nākamais jeb otrais solis.

Anatolijs Suškovs, SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs: "Soli pa solim esam īstenojuši pārdomātu investīciju plānu, pārbūvējot pilsētas siltumapgādes un siltumražošanas sistēmu. Esam meklējuši efektīvākās tehnoloģijas un risinājumus, kas dod mums iespēju dažādot kurināmo un kārtējo reizi īstenot siltumenerģijas ražošanas pašizmaksas samazināšanu. Tā kā siltumenerģiju ražojam gan gāzes koģenerācijā, gan biomasas koģenerācijā un arī ūdenssildāmajos katlos, tad gala tarifa apstiprināšanai nepieciešamas trīs komponentes – ražošanas tarifs gāzes koģenerācijai un ražošanas tarifs biomasas koģenerācijai, kas abi kopā ir pamats siltumenerģijas gala tarifa aprēķināšanai un apstiprināšanai. Šobrīd SPRK ir iesniegti abi ražošanas tarifi, bet pēc to apstiprināšanas tiks iesniegts gala tarifa projekts, lai nākamo apkures sezonu Liepāja varētu sagaidīt ar samazinātu siltumenerģijas tarifu."

Īstenoto investīciju projektu ietvaros pēdējo četru gadu laikā siltumenerģijas tarifs Liepājā ir samazināts par 22%, bet sasniedzot stabilus rādītājus, uzņēmums saskata iespēju kārtējo reizi veikt siltumenerģijas gala tarifa samazinājumu. Šobrīd pāragri runāt par konkrētiem cipariem un kāds varētu gala tarifa samazinājums, jo tā apmēru ietekmē vairāki no uzņēmuma neatkarīgi faktori.

SIA "Liepājas enerģija" ir dibināta 2005. gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmuma akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Jaunā fabrika" (10%).