Kā zināms, Baltijas valstīs no 15.maija atvērtas iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai. Portāls irliepaja.lv uzrunāja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) valdes locekli Intu Šoriņu, jautājot, kā biroja darbinieki strādā, lai atvilinātu uz Liepāju lietuviešus un igauņus.

I. Šoriņa: "Igaunija un Lietuva ir ļoti nozīmīgs tirgus šīgada tūrisma sezonai,

tāpēc, protams, ļoti gaidījām informāciju par to, kad tiks vērtas vaļā robežas un kādi būs noteikumi drošai ceļošanai.

Vēl pirms konkrētas informācijas no valdības puses, mēs


bijām gatavi zemajā startā ar visiem materiāliem, kuri sagatavoti un satulkoti gaidīja īsto brīdi, kad varēsim tos publicēt.

Pēc 12. maija vien atlika pielāgot situācijai. Kopš vakardienas, 19. maija, līdz 2. jūnijam, līdzīgi kā Latvijas auditorijai, esam uzsākuši kampaņu sociālajos tīklos – Facebook un Instagram – Lietuvā un Igaunijā ar ziņu, ka esam pēc viņiem noilgojušies un aicinām ieplānot Liepāju savos tuvāko mēnešu braucienos.

Apzināti kā pirmo kanālu izvēlējāmies izmantot sociālos medijus, tiem, iespējams, visefektīgāk secināt atdevi,

elastīgi mainīt ekspozīciju vietu, attēlus, precizēt ziņu, ja tā nesasniedz vēlamo rezultātu. Pirmos secinājumus varēsim izdarīt nākamās nedēļas sākumā.

Tāpat arī esam uzrunājuši vairākus kaimiņvalstu medijus, lai veidotu rakstus un reklāmas laukumus par Liepāju laikā līdz 9. jūnijam. Esam gatavi arī uzņemt žurnālistus no kaimiņvalstīm, ja izdosies vienoties par to viesošanos Liepājā.

Jūnija sākumā uzzināsim, vai tiks atcelti drošības pasākumi, vai tieši pretēji – veidoti papildu ierobežojumi, bet noteikti plānojam turpināt darbu pie kaimiņvalstu auditorijas simpātiju iegūšanas".