Pārtikas un veterinārā dienests (PVD) sadarbībā ar Valsts policiju Liepājas tirgū apturēja un izņēma no realizācijas kopumā piecas tonnas augļu un dārzeņu.

No minētā apjoma 1,5 tonnas bija nezināmas izcelsmes augļu un dārzeņu, bet 3,5 tonnas nebija marķētas atbilstoši prasībām, raksta LETA.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja PVD pārstāve Anna Joffe, pārbaudes notika 27.augustā un 28.augustā. To laikā tika konstatēts, ka augļiem un dārzeņiem, kuri ievesti no citām valstīm un tika realizēti tirgū, nebija izcelsmi apliecinošu dokumentu, bet neatbilstoši marķētajiem augļiem un dārzeņiem izcelsmi apliecinoši dokumenti bija noformēti nepilnīgi.

Tā kā minēto preču tirgotāji nebija nodrošinājuši pārtikas izsekojamību, jo precei nebija pavaddokumentu, tika pieņemts lēmums atzīt pārtiku par izplatīšanai nederīgu.

Tāpat pārbaudes laikā Liepājā neapdzīvotas ēkas telpās atklāja PVD nereģistrētu augļu un dārzeņu noliktavu, kurā uzglabāja augļus un dārzeņus, lai pēc tam tos realizētu Liepājas tirgū, kā arī piegādātu citiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem.

Pārbaudes laikā iegūtā informācija nosūtīta izvērtēšanai Valsts ieņēmuma dienestam, un par konstatēto ir sākta administratīvā lietvedība.

PVD pārbaudes sadarbībā ar citu uzraugošo institūciju pārstāvjiem turpināsies, sevišķi uzmanība tiks pievērsta svaigu augļu un dārzeņu tirdzniecībai, kā arī produkcijas izcelsmes valsts norādēm jeb pārtikas produktu marķējumam

Kā ziņots, šonedēļ arī Daugavpils tirgū PVD no realizācijas izņēma 3700 kilogramu augļu un dārzeņu, vairāk nekā 1000 pārtikas preču vienību, kā arī 56 litrus alkohola. Tirdzniecības vietās atradās Polijas izcelsmes augļi un dārzeņi, Baltkrievijā ražots sviests, cukurs, saulespuķu eļļa, etiķa esence, makaroni, bērnu pārtika, ikri, biezpiena sieriņi un konditorejas izstrādājumi, kuriem pārdevēji nevarēji inspektoriem uzrādīt izcelsmi apliecinošus dokumentus.