Liepājas uzņēmums "Tiamo grupa", kas ir viens no vadošajiem viesmīlības uzņēmumiem Latvijā, 2021.gadu noslēgusi ar 8 046 554 eiro lielu apgrozījumu. Šogad uzņēmums plāno apgrozījumu noturēt esošajā līmenī vai, ja epidemioloģiskie apstākļi uzlabosies, pietuvināt 2019. gada rezultātiem. Pēdējo divu gadu laikā "Tiamo grupa" atvērusi astoņas jaunas "Čili Pizza" picērijas Rīgā, savukārt šī gada mērķis ir attīstīt esošās struktūrvienības visā Latvijā, informē "Tiamo grupas" mārketinga vadītāja Madara Kandevica.

2021.gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, uzņēmums izdevies noturēt apgrozījumu teju nemainīgu – 2020.gadā apgrozījums bijis 7,5 miljoni eiro (neto). Savukārt pirms pandēmijas, t.i., 2019. gadā "Tiamo grupa" strādāja ar 9,8 miljonu eiro apgrozījumu un vairāk nekā 439 000 eiro peļņu.

Pēdējo divu gadu laikā "Tiamo grupa" investējuši teju divus miljonu eiro jaunu vietu atvēršanā. Vidēji katrā jaunā picērijā tiek investēti 250 000 eiro. Sākot no 2020. gada, uzņēmums atklājis "Čili Pizza" iepirkšanās un izklaides centrā "Akropole", t/c "Origo", t/c "Alfa", t/c "Olimpia", t/c "Gaiļezers", t/c "Zoom" un t/c "Spice Home", katrā no vietām radot aptuveni 30–40 darbavietas. Savukārt jaunākā picērija atvērta šogad uzceltā tirdzniecības centrā Ziepniekkalnā, Valdeķu ielā 39.

"Esam pārliecināti, ka brīdī, kad pandēmija norims, varēsim strādāt pilnvērtīgi un atpelnīt investīcijas. Tomēr, kamēr mūsu dienaskārtību nosaka vīruss, galvenais mērķis ir noturēt finanšu rādītājus esošajā līmenī un spert prātīgus soļus, domājot par uzņēmuma attīstību tuvāko trīs līdz piecu gadu perspektīvā," saka Toms Zukulis, "Tiamo grupas" valdes priekšsēdētājs. "Šogad vēlamies ieviest vairākas inovācijas servisa pilnveidošanai un ērtākai ēdienu pasūtīšanai, kā arī atjaunot interjeru atsevišķiem restorāniem un bāriem. Arvien lielāku fokusu vēlamies vērst uz darbiniekiem, radot vēl patīkamāku darba vidi."

Savulaik "Tiamo grupa" sāka darbību ar "Čili Pizza" picēriju Liepājā, un arī patlaban uzņēmums ir šīs franšīzes ņēmējs – kopumā 17 picērijas atvērtas Rīgā, Ogrē, Daugavpilī, Jelgavā, Valmierā un Liepājā. "Tiamo grupā" ietilpst arī restorāni "MO Liepāja", "Olive", "Čello" un suši restorāns "Sushi Boom", kafejnīcas "Lotte Caffe" un "Teātra kafejnīca", klubs, pludmales bārs un jumta terases restorāns "Cukurfabrik’" Liepājā. "Tiamo grupa" ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Kurzemē, un uzņēmumā strādā vairāk nekā 500 darbinieku.