Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē notika sanāksme par nelegālo pasažieru pārvadājumu apkarošanas problēmām, jo garām kasei iet nodokļi un kropļots tirgus.

Sanāksmē piedalījās Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Liepājas Pašvaldības policijas pārstāvji, "Liepājas autobusu parka" pārstāvji, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas Satiksmes uzraudzības biroja vadība, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes un Liepājas iecirkņa vadība, Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji, Valsts darba inspekcijas pārstāvis.
 
Sanāksmes laikā tika akcentēti trūkumi tiesību aktos, kas regulē neregulāros pasažieru pārvadājumus, un nepieciešamie grozījumi tajos, Valsts policijas darbinieku apmācību nepieciešamība autopārvadājumu kontroles jomā.

Uzsvars tika likts arī uz sadarbības iespējām starp valsts iestādēm – Valsts policiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts darba inspekciju, kā arī pašvaldības institūcijām nelegālo pasažieru pārvadājumu kontroles jomā.
 
Sanāksmē tika nolemts sagatavot nepieciešamo informāciju par konstatētajiem pārkāpumiem šajā  jomā,  nākamā gada sākumā sadarbībā ar Valsts policijas koledžu organizēt nepieciešamās apmācības autopārvadājumu kontroles jomā, kā arī veikt kompleksus kontroles pasākumus, mērķtiecīgi  sadarbojoties vairākām valsts iestādēm.
 
Kā portālam pastāstīja akciju sabiedrības "Liepājas autobusu parks" valdes loceklis Oskars Špickopfs, divas reizes gadā tiek veikti pētījumi par nelegālo pārvadātāju ietekmi. Tiek lēsts, ka maršrutā Liepāja - Rīga un atpakaļ tie aizņem 33 procentus tirgus, bet to apgrozījums gadā varētu būt no 700 000 līdz 900 000 latu. Tas nozīmē, ka netiek nomaksāts PVN par biļetēm, bet, ja vēl pērk nelegālo degvielu, tad valsts kasei garām iet gan PVN, gan akcijas nodoklis. Arī algas šoferiem, kas nelegāli pārvadā pasažierus, oficiāli ir minimālās vai pat zem tām. Tātad netiek maksāts sociālais un iedzīvotāju ienākuma nodoklis.