Valdība apspriedīs rosinājumu par industriālā parka attīstīšanu bijušās "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas teritorijā, aģentūrai LETA apliecināja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Attiecīgo jautājumu saistībā ar informatīvo ziņojumu par Liepājas speciālo ekonomisko zonu (SEZ) paredzēts skatīt vai nu šonedēļ vai nākamnedēļ.

Nemiro norādīja, ka bijušās rūpnīcas teritorijai ir trīs īpašnieki, tā tiek uzturēta par valsts naudu, bet nekāda ekonomiku veicinoša darbība tajā nenotiek. Tāpēc šajā situācijā ir nepieciešams rast risinājumu, skaidroja ministrs, kurš pieļauj, ka minētais rosinājums varētu būt labākais darbības plāns.

Viņš gan norādīja, ka valdībai vēl būs jālemj kādu lēmumu pieņemt attiecībā uz priekšlikumu par industriālā parka attīstīšanu.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA) aģentūrai LETA norādīja, ka saskaņā ar jau iepriekš publiski pausto viņš pilsētas interesēs atbalsta industriālā parka attīstīšanu bijušās "Liepājas metalurga" rūpnīcas 120 hektāru teritorijā. Šajā jautājumā ir jāsagaida valdības lēmums, norādīja pašvaldības vadītājs.

Ja Ministru kabineta izšķiršanās šajā jautājumā būs pozitīva, līdz maijam būtu iespējams sīkāk runāt par projekta realizācijas termiņiem, norādīja Vilnītis. Viņš skaidroja, ka sīkāk par šo jautājumu nevar izteikties, jo informatīvajam ziņojumam par Liepājas SEZ ir ierobežotas pieejamības statuss.

Jau ziņots, ka Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Liepājas pilsētas dome, LSEZ pārvalde un "FeLM" pērn augusta beigās parakstīja nodomu protokolu par industriālā parka attīstību Liepājā, lai nodrošinātu "KVV Liepājas metalurga" vēsturiskās teritorijas efektīvu izmantošanu.