Pieaugot preču iegādei internetā, palielinājies ražošanas apjomu "Caljan Rite-hite Latvia", kas ražo teleskopiskos konveijerus sīkpaku iekraušanai un izkraušanai pasta šķirotavām.

LSEZ SIA "Caljan Rite-hite Latvija" ražo teleskopiskos konveijerus un tieši pēdējā gada laikā ievērojami palielinājušies ražošanas apjomi, ko nosaka pieprasījums pēc saražotās produkcijas visā pasaulē, informē SEZ sabiedrisko attiecību pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Kā pastāstīja "Caljan Rite-hite Latvija" direktors Gatis Dradeika, 2014. gadu uzņēmums noslēdza ar 8,5 milj. eiro apgrozījumu, bet jau šogad plāno pārsniegt 10 milj. eiro apgrozījumu. Visa saražotā produkcija tiek eksportēta, bet lielākās eksporta valstis ir ASV, Brazīlija, Vācija, Austrālija.

Pieaugot ražošanas apjomiem, palielinājies arī darbinieku skaits. Šobrīd uzņēmumā strādā 85 cilvēki, kas ir par 29 darbiniekiem vairāk nekā gadu iepriekš. Arī tuvākajā laikā plānots palielināt uzņēmumā strādājošo skaitu.

Uzņēmumā ir trīs iecirkņi jeb nodaļas. Metālapstrādes un metināšanas iecirknī tiek izgatavoti paši konveijeri, mehāniskajā iecirknī tie tiek aprīkoti ar nepieciešamajiem mehānismiem un pilnībā sagatavoti savu funkciju veikšanai, bet viss process sākas projektēšanas nodaļā, kurā ikdienas strādā 6 inženieri.

Uzņēmums teleskopiskos konveijerus ražo pēc pasūtījuma. Dradeika uzsver, ja sākotnēji Liepājā atradās tikai metināšanas iecirknis, kas izgatavo pašus konveijerus, tad šobrīd uz vietas uzņēmumā ir pilns ražošanas cikls no tehniskā projekta izstrādes līdz gatavam produktam, bet saražotā produkcija atbilst visaugstākajām kvalitātes prasībām.

"Caljan Rite-hite Latvija" vadītājs arī apstiprināja, ka ir vienošanās ar "Liepājas biznesa centra" vadību, ka "Caljan Rite-hite Latvija" nomās papildus telpas topošajos ražošanas korpusos turpat blakus Kapsēdes ielā 4. Ja sākotnēji telpas varētu tikt izmantotas kā loģistikas centrs, noliktava, tad perspektīvā varētu tur izvietot ražotni jaunam produktam.

"Caljan Rite-hite Latvija" ir Dānijas uzņēmuma "Caljan Rite-hite" meitas uzņēmums ar ASV kapitālu, kas Liepājā strādā no 2006.gada. Uzņēmums ir ieguvis Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrības statusu un darbojas "Liepājas Biznesa centra" teritorijā Kapsēdes ielā 2.