Liepājas domes deputāti otrdien, 10.aprīlī, domes ārkārtas sēdē atbalstīja priekšlikumu piedalīties maksātnespējīgā "KVV Liepājas metalurgs" mantas izsolē.

Plānots iegādāties nekustamo īpašumu Brīvības ielā 95b.

Šīs teritorijas lielākā daļa saskaņā ar Liepājas pilsētas Teritorijas plānojumu ir perspektīvā paredzēta transporta satiksmes pārvada izbūvei starp Jaunliepāju (no Parka ielas gala) un Ziemeļu priekšpilsētu (Krūmu iela).

Pēc sēdes vadītāja Ulda Seska ierosinājuma deputāti rokas režīmā nobalsoja par ierobežotas pieeajmības statusa piešķiršanu līdz izsoles noslēgumam lēmumprojektā ietvertajai informācijai.

Lēmumprojekts satur pilnvarojumu pašvaldības vārdā izsolē solīt līdz noteiktam slieksnim, kas atklājams tikai pēc izsoles.

Lēmums par dalību izsolē tika pieņemts domes ārkārtas sēdē, jo šodien ir pēdējā diena izsoles pretendentu reģistrācijai. Izsole noslēgsies 20.aprīlī un īpašuma sākumcena ir noteikta 153 000 eiro.

Kā izteicās domes administrācijas padomnieks Edgars Rāts, tā ir "ļoti pieņemama" sākumcena. Viņš arī norādīja, ka, iegādājoties zemesgabalu Brīvības ielā 95b, pašvaldība uzreiz iegūtu "mazāko pusi" no teritorijas, kas nepieciešama pārvada izbūvei. Savukārt pats pārvads ir ļoti nozīmīgs, lai nākotnē risinātu paredzamo sastrēgumu problēmu gan uz dzelzceļa, pa kuru tiek vestas kravas uz ostu, gan uz auto maģistrālēm, kas ved uz centru. Pārvada izšķirošo nozīmi pilsētas ekonomikā nākotnē uzsvēra gan domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, gan viņa vietnieks Gunārs Ansiņš, gan izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Mērs skaidroja, ka pārvada izbūvei nepieciešams Eiropas fondu atbalsts un ka tas ir vairāku gadu projekts. Visticamāk ES finansējumu tam varētu piešķirt nākamajā plānošanas periodā, kas sāksies 2020.gadā, sacīja Sesks.

Nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala 14 332 m2 platībā un astoņām būvēm – ugunsdzēsības sūknētava, baseins, eļļas un krāsu noliktava, noliktava, centrālā noliktava, autotransporta caurlaide, iekārtu noliktava, sarga ēka, garāža.