Pakomātu tīkla pārvaldnieka "Omniva" apgrozījums Latvijā pērn audzis par 46 procentiem, liecina pērnā gada rezultāti. "Omniva" turpina paplašināties arī Liepājā.

Latvijā e-komercija vēl nav sasniegusi savas kapacitātes robežas un turpina strauju attīstību, lēš uzņēmuma eksperti. Saskaņā ar "Omnivas" datiem pozitīvie rādītāji pērn skaidrojami ar pakomātu sūtījumu ieņēmumu pieaugumu par 48% un kurjeru sūtījumu ieņēmumu palielināšanos par 43%.

"Izaugsmi lielā mērā veicinājusi patērētāju paradumu maiņa, iedzīvotājiem arvien aktīvāk iepērkoties gan Latvijas, gan ārvalstu internetveikalos. Mūsu pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai 2018.gadā investējām vairāk nekā miljonu eiro pakomātu tīkla paplašināšanā, uzstādot tos vairāk nekā 25 apdzīvotās vietās, kur "Omnivas" pakomāti vēl nebija pieejami. Tāpat, nepārtraukti analizējot pieprasījumu, papildu pakomāti uzstādīti arī pilsētās, kurās tie līdz šim jau veiksmīgi darbojušies," skaidro "Omniva Latvija" vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.

Tuvāko divu gadu laikā plānota arī pakomātu tīkla paplašināšana, lai "Omnivas" pakomāti būtu pieejami katrā Latvijas apdzīvotajā vietā, tādējādi sniedzot iespēju ērti iepirkties un saņemt sūtījumus ikvienam iedzīvotājam.

Šī gada 1.martā Liepājā tika uzstādīts jau piektais "Omnivas" pakomāts, kas atrodas Ganību iela 187, un tam ir pieejami 94 sūtījumu nodalījumi jeb sūtījumu skapīši. Interesants fakts, ka kopējais Liepājas pakomātu skapīšu skaits sasniedz 694. Katram pakomātam ir pieejami 3 dažādi sūtījumu nodalījumu izmēri S,M, L.

"Omnivas" mārketinga vadītāja Ruta Pole: "Lai nodrošinātu pircējiem kvalitatīvu servisu un pats galvenais drošu, ērtu un ātru piegādi, iedzīvotāji visbiežāk izvēlas savus sūtījumus saņemt ar "Omniva" pakomātu starpniecību. Arī mēs to redzam savos datos, jo sūtījumu skaita apjoms, izmantojot "Omnivas" pakomātu Liepājā 2018.gadā,  salīdzinot ar 2017. gadu ir divkāršojies. Divi no Liepājas pakomātiem šobrīd strādā ar 100 līdz 120 procentu noslodzi, tādēļ arī bija nepieciešams pieņemt lēmumu, un uzstādīt papildu pakomātu Liepājā."

Atzīmējot Latvijas simtgades svinības, "Omniva" 2018. gadā dāvāja Liepājas iedzīvotājiem īpaši dizainētu pakomātu, kura dizaina autore ir Elita Patmalniece. Īpaši dizainētais Elitas Patmalnieces pakomāts atrodas Ziemeļu iela 13 (Liepājas "Supernetto" Ziemeļu iela pakomāts).

Māksliniece šo darbu, kas veltīts visiem Liepājas iedzīvotājiem raksturo šādi: "Roks, vējš un jūra – tie ir un vienmēr būs Liepājas atslēgas vārdi. Šī ārkārtīgi spēcīgā Kurzemes pilsēta vienlaikus ir arī ļoti mākslinieciska, tādēļ centos uzzīmēt tā, lai, skatoties attēlā, cilvēkiem ausīs ieskanētos jūras šalkoņa un liepājnieku radītā mūzika. Bangojošās jūras spēks līdzās košai, hipijiskai brīvībai, kas atspoguļojas krāsainajos meitenes matos (viļņos) un savijas ar mūziku un mākoņiem. Tā rodas mīlestība."

SIA "Omniva Latvija" dibināta 2012. gadā un nodrošina, sūtījumu loģistikas, informācijas loģistikas un e-rēķinu apstrādes pakalpojumus. "Omniva" ir plašākais pakomātu tīkls Baltijā, kas nodrošina kvalitatīvu, ātru un drošu servisu preču piegādei un ir pieejams 24 stundas diennaktī. Šobrīd "Omnivas" tīklā ir 154 pakomātu, kas izvietoti 76 apdzīvotās vietās Latvijā.