Sākot ar 31. martu, maršrutā Trāveminde – Liepāja sāks kursēt papildus prāmis "Stena Nordica", tā nodrošinot vairāk reisu un lielāku pārvadājumu kapacitāti, informē "Stena Line".

Tas notiek, turpinot attīstīt Centrāleiropas transporta koridoru. "Satiksme no Baltijas valstīm uz Centrāleiropu un Skandināviju ir stratēģiski svarīga uzņēmumam "Stena Line". Mēs prognozējam pieaugošu pieprasījumu kravas pārvadājumu pakalpojumiem uz Baltijas valstīm un no tām. Maršruts tiek attīstīts, lai stiprinātu pozīciju tirgū un piedāvātu klientiem augstāko pakalpojumu servisu,” apgalvo Ēriks Tulins, Baltijas jūras ziemeļu reģiona tirdzniecības direktors.

Prāmis "Stena Nordica" maršrutā Liepāja–Trāveminde kursēs kopā ar prāmi "Urd"; tā pirmā atiešana būs šā gada 31. martā no Trāvemindes ostas Vācijā. Turpmāk "Stena Line" šajā maršrutā nodrošinās jaunu prāmju kursēšanas grafiku ar 10 iknedēļas reisiem starp Liepāju un Trāvemindi.

"Esam pieprasīts jūras pārvadājumu uzņēmums, un mūsu galvenais mērķis ir piedāvāt visiem pieejamus un uzticamus pakalpojumus, veidojot ilgtermiņa attiecības ar klientiem. Šo gadu sākām ar divu transporta koridoru izveidi un nostiprināšanu Baltijas jūras reģionā: Liepāja ir stratēģiski izvēlēta kā vārti uz Centrāleiropu, bet Ventspils pozicionēta kā tilts uz Skandināviju,» apgalvo Oskars Osis, Baltijas jūras ziemeļu reģiona kravu pārvadājumu tirdzniecības vadītājs.

"Stena Line" ir zviedru uzņēmums, kura galvenā mītne atrodas Gēteborgā. Prāmji apkalpo 22 maršrutus, kas savieno 10 valstis. Uzņēmumā ir vairāk nekā 5500 darbinieku un 34 prāmji. Gada apgrozījums pārsniedz 12 miljardus zviedru kronu; ik gadu tiek transportēti 7 miljoni pasažieru, 1,5 miljoni mašīnu un 2 miljoni kravas vienību.

"Stena Line" ir daļa no "Stena Sphere", kas pieder uzņēmumu grupai "Olsson". Papildus kuģu pārvadājumiem tie nodarbojas ar naftas ieguvi, atkritumu pārstrādi un nekustamo īpašumu darījumiem.

Latvijā "Stena Line" prāmji veic darbību vairāk nekā četrus gadus. Prāmji ar raksturīgo sarkano dūmeni savieno Latviju ar Zviedriju un Vāciju.

"Stena Nordica" tehniskā informācija
Bruto svars: 24 206 t
Garums: 169,8 m
Sija: 24 m
Iegrime: 6 m
Ātrums: 28 mezgli
Kuģa tips: RoPAX
Mašīnu ietilpība: 300 mašīnas
Pasažieru ietilpība: 450 cilvēki
Kravas ietilpība: 1948 līnijmetri
Izlaidums: 2000. gads, Japānā
Dzinēji: 2xWärtsilä 12V38 / 18V38