Nav izdevies izsolīt valstij piederošos 10% SIA "Liepājas sērkociņi" kapitāldaļu, liecina  informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv", ziņo LETA.

Izsoli rīkoja SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"", tā noslēdzās 21.novembrī. Par kapitāldaļām netika izteikts neviens solījums, liecina informācija "izsoles.ta.gov.lv".

Valstij piederošās 70 368 "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļas veido 9,99935% no kompānijas pamatkapitāla. Kapitāldaļu paketes izsoles sākumcena bija 18 226 eiro. Izsoles solis bija 1000 eiro.

Atbilstoši Komerclikumam pirmpirkuma tiesības uz pārdodamo "Liepājas sērkociņu" kapitāldaļu paketi bija kapitālsabiedrības dalībniekiem, tādējādi septembra sākumā "Possessor" piedāvāja iegādāties kapitāldaļas bez izsoles, bet kapitālsabiedrības dalībnieki nepieteicās izmantot pirmpirkuma tiesības. Tādēļ "Possessor" izsludināja kapitāldaļu paketes elektronisko izsoli ar augšupejošu soli, kurā kapitāldaļu paketi var nopirkt jebkurš.

"Liepājas sērkociņu" kapitālā 88,9% pieder SIA "Rītava Holdings", kuras īpašnieki ir Rafails Deifts (90%) un Arnolds Koņevņikovs (10%), bet 1,1% pieder Zviedrijas kompānijai "Svenska Tandsticksbolaget".

Kompānija "Liepājas sērkociņi" reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 703 726 eiro, kuru veido 703 726 kapitāldaļas viena eiro nominālvērtībā, liecina "Firmas.lv" informācija. Pēdējos gadus kompānija ieņēmumus no pamatdarbības nav guvusi, kā arī strādājusi ar zaudējumiem, tostarp 2021.gadā kompānijas zaudējumi bija 42 875 eiro apmērā.