Lai mazinātu ražošanas izmaksas un operatīvāk reaģētu uz tirgus tendencēm, piedāvājot jaunus produktus, uzņēmums "Kurzemes krāsas" modernizācijā plānojis ieguldīt 200 tūkstošus eiro.

70% no turiem ir Eiropas Savienības fondu finansējums, "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma "Kurzemes krāsas" tehniskais direktors Aldis Fromanis, raksta LETA.

Kā pastāstīja Fromanis, līdzekļus paredzēts ieguldīt uzņēmuma laboratorijas modernizācijā – jaunu instrumentu un testa aparātu iegādei, lai uzlabotu laboratorijas tehniskās iespējas un, izstrādājot jaunus produktus, ražotne operatīvāk reaģētu uz jaunākajām tirgus tendencēm un pieprasījumu. Kā norādīja Fromanis, arī ķīmijas uzņēmumi, kuri ražo krāsu sastāvdaļas, izstrādā jaunus produktus, kuru saderība ar citiem produktiem un iespējamā pielietošana krāsu ražošanā laboratorijā iepriekš jāizpēta. Līdzekļus plānots ieguldīt arī jaunu ražošanas iekārtu jeb disolvera iegādei.

Uzņēmums ražo dažādas akrila krāsas un emulsijas, kas paredzētas āra darbiem un iekšdarbiem, kā arī specifiskākus produktus – jumtu hidroizolējošās krāsas, krāsas, kas izgatavotas uz lineļļas bāzes, u.c.

"Esam spējīgi radīt ķīmiskās formulas ļoti specifisku, konkrētam objektam paredzētu krāsu ražošanai," atzīst Fromanis, kā piemēru minot autentiskas krāsas uz kaļķa vai krīta bāzes, ko izmanto senu ēku restaurācijai. "Šobrīd ļoti pieprasītas ir dažādas krāsas, kas gatavotas uz lineļļas bāzes," stāsta uzņēmējs, piebilstot, ka Liepājā ražotā lineļļas krāsa izmantota atjaunotās Rīgas Biržas ēkas logu un durvju krāsošanai un, visticamāk, tā savu pielietojumu atradīs arī Rīgas pils un Valsts Mākslas muzeja rekonstrukcijā.

Ražotnei esot izveidojusies laba sadarbība ar uzņēmumu "Re&Re". Kā vienu no pēdējā laika lielākajiem objektiem, kas krāsots ar Liepājā ražotajām krāsām, Fromanis minēja Rēzeknes Augstskolas ēku. Vispieprasītākā uzņēmuma produkcija esot fasādes krāsas. Kā vienu no uzņēmuma priekšrocībām Fromanis min tā spēju krāsas sastāvu, pievienojot attiecīgas ķīmiskās sastāvdaļas, pielāgot krāsošanai, piemēram, agrā pavasarī vai vēlā rudenī, kad krāsošanas darbi parasti netiek veikti un citu krāsu ražotāju produkciju nav iespējams lietot.

Runājot par pārdotās produkcijas apjomu, Fromanis atzīst, ka šajā jomā uzņēmumam ir plašas attīstības iespējas. "Kurzemes krāsas" saražo trīs līdz piecas tonnas produkcijas mēnesī, taču ražošanas jaudas esot daudzkārt lielākas. "Nav māksla ražot, māksla ir pārdot," saka Fromanis, norādot uz lielo konkurenci krāsu tirgū. Viņš stāsta, ka pēc ražotnes modernizācijas plānots aktivizēt mārketinga aktivitātes, piedalīties būvniecības nozares izstādēs u.c. Esot plānots arī mainīt uzņēmuma nosaukumu. Ar krāsu mazumtirdzniecību uzņēmums neplāno nodarboties, jo tas, kā atzina Fromanis, prasītu ļoti lielas investīcijas, taču par krāsu eksportu gan tiekot domāts.

Krāsu ražošana ir tikai viena no SIA "Kurzemes krāsas" darbības nozarēm. Uzņēmums nodarbojas ar būvniecību un restaurāciju, kas esot galvenās nozares. "Savos objektos vienmēr izmantojam pašu ražotās krāsas," piebilda Fromanis.

Krāsu ražošanu uzņēmums "Kurzemes krāsas" Liepājā sāka 1996.gadā. Ražotni, nodrošinot ražošanas tehnoloģijas, palīdzējis izveidot kāds Fromanim pazīstams arhitekts no Spānijas. Pašlaik krāsu ražotnē strādā seši darbinieki.