No starptautiskās izstādes-foruma "Transports un loģistika", kas 4.oktobrī noslēdzās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, atgriezušies Liepājas SEZ un ostas uzņēmumu pārstāvji.

Transporta un loģistikas izstāde-forums Minskā notiek jau sesto gadu. Šogad pasākumā piedalījās aptuveni 100 kompānijas no 12 dažādām pasaules valstīm. Kā raksta aģentūra LETA, vairāki Baltkrievijas uzņēmēji plāno tuvākajā laikā veikt izmēģinājuma kravu pārvadājumu caur Latviju, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Satiksmes ministrijā.

Baltkrievijas transporta un loģistikas forumā - izstādē pagājušajā nedēļā Latvijas stendu apmeklējuši vairāki kravu īpašnieki un ekspeditori, kas jau šobrīd strādā caur Latvijas ostām vai izmanto Latvijas dzelzceļa un autopārvadātāju sniegtos pakalpojumus, taču interesei izrādījuši arī jauni nozares spēlētāji. Jaunie, potenciālie sadarbības partneri bija ieinteresēti Latvijas uzņēmumu piedāvājumā un solījās veikt izmēģinājuma pārvadājumu.

Kā portālam pastāstīja Liepājas SEZ Investīciju un mārketinga nodaļas vadītājs Ivo Koliņš, mūsu pilsētas ostai attiecībā uz Baltkrievijas kravām ļoti nopietni konkurenti ir lietuvieši. Tomēr ja kāda piedāvājuma biznesa "matemātika" būs labvēlīga Liepājai, tad kravām jābūt, lai gan liela to plūsma tuvākajā laikā nav prognozējama. Noslēdzot SEZ starptautisko izstāžu sezonu, Koliņš ar Gunti Beļski dosies uz Šeņžeņu (Ķīna), kur 15.oktobrī sāksies vēl iespaidīgāks forums "CILF 2012". Tur kopīgā Latvijas piedāvājumā tiks prezentēta ne tikai Liepājas SEZ, bet arī ostas uzņēmumi.