Patlaban turpinās tehniskā projekta izstrāde bijušajai rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijai saskaņā ar pērnruden apstiprināto lokālplānojumu, portāls irliepaja.lv uzzināja Liepājas domes Attīstības pārvaldē. Tāpat tiek gatavots projekts iesniegšanai industriālo parku attīstības programmā, kuru paredzēts atvērt šā gada pavasarī.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka Liepājas speciālās ekonomiskā zonas (SEZ) pārvalde pērn maijā bija izsludināja atklātu konkursu par būvprojektu izstrādi objektam "Ielu infrastruktūras izbūve un būvju demontāža bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijā" 1. un 2.kārta". Kā skairoja SEZ pārvalde, bijušās "Metalurga" teritorijas pārveide plānota vismaz trīs kārtās.

Līguma slēgšanas tiesības SEZ valde piešķīra SIA "BM-projekts". Līgums tika noslēgts par 75 900 eiro (1.kārta) un 49 600 eiro (2.kārta) bez PVN.


Saskaņā ar apstiprināto "Metalurga" teritorijas lokālplānojumu, deputāti arī janvārī pieņēma lēmumu par trīs būvju Brīvības ielā 142 nojaukšanu, lai varētu izbūvēt jaunu ielu, kas nodrošinās piekļuvi jaunām ražošanas attīstības teritorijām bijušajā "Liepājas metalurgs" teritorijā.