Būvvaldes komisija ceturtdien, 28.maijā, pieņēma ekspluatācijā Brīvdabas sporta un aktīvās atpūtas centra Zirgu salā otrās kārtas būvdarbus – jauno objektu Dabas māju, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Dabas māja daļēji atrodas uz Liepājas ezera, un ap to ir izveidota labiekārtota teritorija, tādējādi radīta pamatinfrastruktūra, kurā vienuviet turpmāk iedzīvināt Liepājas ezera un Baltijas jūras dabas izziņas, izpētes un zvejas kultūras mantojuma saglabāšanu un sabiedrības izglītošanu par to.


Vieglās, gaiša koka siju–statņu un stikla konstrukcijās būvētā ēka novietota uz ZA–DR garenass, kas nodrošina iekštelpu izgaismošanu un saules siltuma uzņemšanu no rīta agruma līdz pat saulrietam, vienlaikus veidojot sasaisti ar plašo ārtelpu.

Ēka ir labi saskatāma gan no piebraucamajiem ceļiem un arī ezera puses, savukārt no iekstelpām pa lielajiem logiem paveras skati uz dabas ainavām un pilsētas panorāmu ar baznīcu torņiem, skursteņiem un citām vertikālēm tālumā.

Dabas māja daļēji novietota uz pāļiem – ar pārkari virs ezera krasta. Ap ēku ir izbūvētas koka laipas, kas vienā pusē izved virs ūdeņiem, bet otrā – ir savienotas ar nelielu pagalmu.