Uzņēmums "Metālmeistars" jau izgatavojis vairāk nekā 100 skeletona kamanu slieču, un pirms trīs gadiem sākto veiksmīgo sadarbību ar Latvijas skeletonistiem plāno turpināt.

Tā intervijā "Rietumu Radio" atzina uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Balodis, raksta LETA.

"Galvenā motivācija ir patriotisms, vēlme pierādīt, ka mēs spējam izdarīt labāk nekā pasaules lielvalstis. Tas ir tas galvenais dzinējspēks," par sadarbību ar Latvijas skeletonistiem un viņu treneri Daini Dukuru saka Balodis, piebilstot, ka par sliecēm uzņēmums saņem samaksu, taču, no biznesa viedokļa raugoties, skeletonisti neesot tie nozīmīgākie uzņēmuma klienti, jo uzņēmumā top ne vien kamanu slieces, bet arī arī citas kamanu metāla detaļas – rāmji, slieču stiprinājumi.

"Slieču izgatavošana ir nemitīgs eksperiments ar dažādu jaunu tehnisku risinājumu meklēšanu," sacīja uzņēmuma pārstāvis. Pirms slieču izgatavošanas visas tehniskās nianses tiekot sīki un smalki apspriestas ar treneri un divu vienādu slieču neesot.

Skeletona kamanu slieču un citu detaļu izgatavošanai uzņēmums, kā atzina Balodis, izmantojot dārgus instrumentus un dārgas iekārtas, no kurām dažas ir iegādātas speciāli skeletona vajadzībām un citiem darbiem nav izmatojamas. "Lai rezultāts būtu veiksmīgs, cenšamies nodrošināt visu to labāko, ko spējam nopirkt un izdomāt," atzīst Balodis.

Informācija par slieču izgatavošanas niansēm, kā atzina uzņēmuma pārstāvis, ir konfidenciāla, – lai konkurenti nenošpikotu idejas. Šī iemesla dēļ skeletona kamanu slieces nevarēs aplūkot šodien un rīt Liepājā notiekošajā izstādē "Ražots Liepājā", kurā piedalās arī uzņēmums "Metālmeistars".

"Daudzi man ir prasījuši, vai slieces rādīsim izstādē. Tas, protams, būtu interesanti, bet no otras puses – mēs to nedrīkstam darīt, tas nebūtu pareizs solis," skaidroja Balodis, norādot, ka arī "Dukuri neatbalstītu šādu soli".

Balodis neslēpj, ka viņam ir liels gandarījums par Latvijas skeletonistu veiksmīgajiem startiem, taču sacensības klātienē viņš līdz šim nav vērojis. Pagājušajā gadā Balodis un vēl daži uzņēmuma pārstāvji Siguldas trasē izmēģinājuši braucienu skeletona kamanās.

SIA "Metālmeistars" dibināta 1998.gadā, un uzņēmumā strādā ap 20 darbinieku. Pagājušais gads, kā atzina Balodis, uzņēmumam bijis veiksmīgs – apgrozījums pieaudzis 10% līdz 20% robežās.

Pērn uzņēmuma ražotnes modernizācijā, jaunu iekārtu iegādē ieguldīti aptuveni 1,6 miljoni eiro.