Lai sniegtu pašvaldības finansiālu atbalstu šogad ārkārtējās situācijas dēļ visvairāk cietušajām nozarēm – tūrisma un viesmīlības nozarei, Liepājas pilsētas pašvaldība mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursā atbalstījusi deviņus projektus 80 714 eiro apmērā, šādu lēmumu 18. jūnija Liepājas domes sēdē pieņēma deputāti, portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Kopumā konkursā tika iesniegti 20 projekti, bet atbalstu saņēma deviņi. Atbalstītie projekti veicinās tūrisma un viesmīlības jomas uzņēmumu attīstību, papildinot tūrisma jomas produktu daudzveidību un piesaistot Liepājai nakšņojošo tūristu skaitu.

"Šis ir jau 14. gads, kad no pašvaldības budžeta tiek rasts līdzfinansējums dažādiem uzņēmēju ieceru projektiem, un šogad tieši tūrisma nozare bija izvirzīta kā prioritārais virziens atbalsta sniegšanai. Nozare "Covid-19" saslimšanas dēļ ir saskārusies ar smagu izaicinājumu, vasaras mūzikas festivāli nenotiks, lielie sporta pasākumi ir atcelti un ierobežojumi starptautiskai ceļošanai nešaubīgi ietekmēs noslogojumu gan viesnīcās, gan kafejnīcās, restorānos, atpūtas vietās vai kultūras patēriņu. Šis projektu konkurss parādīja, ka tūrisma nozares uzņēmēji nav nolaiduši rokas bezcerībā, bet gatavi piedāvāt jaunus pakalpojumus un jaunas idejas, meklēt jaunus veidus, kā padarīt Liepāju pievilcīgāku un interesantāku tūristiem," norāda Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Sesks.

Atbalstītie projekti paredz jaunu tūrisma programmu un atpūtas piedāvājumu izveidi, dažādu ar ūdens sportu saistītu sacensību un kursu piedāvājumu, vēsturisku ekskursiju izbaudīšanu, unikālu garšu performanci un multimediālu šovu pop-up vakariņu veidā, jaunas aģentūras, kas nodarbojas ar ienākošā tūrisma popularizēšanu un uzturēšanu pilsētā, izveidi, izbraucienus jūrā ar jahtu, kā arī autoorientēšanās un autokoncerta piedāvājumu.

Atbalstītie projekti:

SIA "Karostas cietums" projektam "Karostas vasara" piešķirti 8 530 eiro. Paredzēts izveidot īpašu tūrisma programmu trīs nedēļas nogalēm ar izglītojošiem, izklaidējošiem elementiem.

SIA "Liepaja Music" projektam "Sajūtu viļņi Liepājā" piešķirti 14 985 eiro. Sadarbībā ar vietējiem tūrisma uzņēmējiem tiks veidots īpašs atpūtas piedāvājums ar aktivitātēm Liepājas ezerā - ēdināšanas pakalpojumi, izzinošas nodarbības un koncerti uz ūdens.

SIA "Rietumkrasts" projektam "Karostas jūra" piešķirti 5 000 eiro. Paredzēts organizēt dažādu ūdens sporta veidu sacensības.


SIA "Šarmants" projektam "Sajūti Liepājas garšu (vakariņas divus metrus zem zemes)" piešķirti 10 000 eiro. Sadarbībā ar vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem paredzēts organizēt īpašas vakariņas ar piedzīvojumiem kādā no Karostas cietokšņiem.

SIA "BB WakePark" projektam "BB summer bootcamps" piešķirti 10 000 eiro. Paredzēts organizēt dažāda veida ūdens sporta treniņu un apmācību kursus.

SIA "Rozīņu rezidence" projektam "Siļķu brāķa noslēpums" piešķirti 13 684 eiro. Plānots izveidot īpašu interaktīvu tūrisma objektu Liepājā, vecā spīķeru noliktavā.

SIA "JA Travel" projekts "Liepājas DMC (Destination Management Company) izveide un attīstība" piešķirti 5 000 eiro. Plānots izveidot jaunu aģentūru Liepājā, kas nodarbojas ar ienākošā tūrisma piesaisti.

SIA "JA Travel" projektam "Noķer Liepājas vēju" piešķirti 6 515 eiro. Paredzēts organizēt izbraucienus ar jahtu un zivju makšķerēšana ar zvejas kuģi.

SIA "You are Events Liepāja" projekts "Autofest Liepāja 2020" piešķirti 7 000 eiro. Paredzēts organizēt autoorientēšanos pilsētā.

Viena projekta pieļaujamais līdzfinansējuma apjoms bija noteikts robežās no 2 500 eiro līdz maksimāli 15 000 eiro, bet ne vairāk kā 75% no kopējā projektam nepieciešamās realizācijas summas.

Projektu līdzfinansēšanas konkursa uzdevums bija atbalstīt Liepājas pilsētai piemērotākos un atbilstošākos projektus, kas veicinātu Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju interesi par Liepāju un tās apmeklēšanu, tūrisma produktu un pakalpojumu izmantošanu, palielinātu nakšņojošo tūristu uzturēšanās ilgumu Liepājas naktsmītnēs, kā arī būtu īstenojami, ievērojot šobrīd valstī noteiktos veselības drošības noteikumus un ierobežojumus.

Aktivitātes plānotas līdz šī gada beigām un var tikt uzsāktas iespējami drīz pēc līguma noslēgšanas.