Liepājas domes deputātu un SIA “Centrdomnaremont” līdzīpašnieku Sergeju Dikterjovu padotie vaino zagšanā un krāpšanā.

Aizvadītās nedēļas nogalē portāls saņēma zvanu no kāda krieviski runājoša vīrieša, kurš teicās esam 1. maršruta mikroautobusa šoferis. Gribot tikties. Uz tikšanos ieradās divi. Ar dokumentu kopijām un apliecinājumiem, ka patiešām abi strādā par šoferiem SIA “Centrdomnaremont”, kas apkalpo 1.maršrutu.

Pēc tam, kad apsolīts, ka abu vārdi publiski netiks minēti, vīrieši izstāsta, kas par lietu. Proti, viens no lielākajiem uzņēmuma īpašniekiem un vadītājiem – Liepājas domes deputāts Sergejs Dikterjovs – viņus piekrāpis un apzadzis. Turklāt, kā apgalvo abi vīrieši, viņiem esot pierādījumi, ka apkrāpti ne vien šoferi, bet arī valsts.

Tieši tādēļ kolektīvs meklējis un arī atradis advokāta palīdzību, un nu Irēna Kibelko jau gatavojot prasības pieteikumu Liepājas tiesai, ko iesniegšot vēl līdz Ziemassvētkiem.

Šoferi stingri apņēmušies panākt, lai Sergejs Dikterjovs saņemtu viņuprāt “godam pelnīto” sodu. Lai gan septiņi no piecpadsmit šoferiem pēdējā brīdī atteikušies vērsties tiesā (uzņēmuma īpašnieks tos esot “nopircis”, piedāvājot nelielu kompensāciju), pārējie astoņi tomēr esot vienoti savās prasībās, un atkāpties negrasoties.

Par ko tad šoferi jūtas apkrāpti? Viņi paši saka, divus gadus esot strādājuši pilnu slodzi, saņemot atalgojumu kā par pusslodzi. “Uz rokas tie bija sešdesmit, septiņdesmit lati,” saka vīrieši. Piekrituši tāpēc, ka Dikterjovs, kurš uzņēmumā strādājot arī par tehnisko direktoru, pārliecinājis, ka tas ir tikai pagaidām, kamēr atpelnīšot nesen iegādātos jaunos mikroautobusus, pēc tam algas atkal tikšot palielinātas. Taču, sakarā ar gaidāmajām izmaiņām sabiedriskā transporta sistēmā Liepājā un to, ka 2012.gadā “Centrdomnaremont” vairs nepretendē uz pasažieru pārvadājumiem Liepājā, šoferi paliek bez darba un arī bez solītā algas pielikuma. Tāpat uzņēmums neesot maksājis nodokļus valstij un, iespējams, pat krāpies ar braukšanas taloniem.

Kā rāda “Lursoft” datu bāzes, Sergejs Dikterjovs ir viens no sešpadsmit SIA “Centrdomnaremont” dalībniekiem, Dikterjovam un valdes loceklim Anatolijam Pečenkinam pieder lielākais daļu skaits – Dikterjovam 26,67 procenti, Pečenkinam – 23,48%.

Uzņēmuma saimnieciskā darbība pērn nav bijusi veiksmīga: apgrozījums bijis Ls 294 872 (par 32,39% mazāks nekā iepriekšējā gadā), bet zaudējumi – Ls 117 648.