Advokāte Irēna Kibelko portālam apliecina, ka gatavo civilprasību pret 1. maršruta mikroautobusu šoferu darba devēju “Centrdomnaremont”, kur viens no īpašniekiem ir Sergejs Dikterjovs.

Advokāte apstiprina, ka SIA “Centrdomnaremont” šoferi vērsušies pie viņas pēc juridiskās palīdzības. “Iepazīstoties ar dažiem dokumentiem, secināju, ka šoferu prasībām par neizmaksātās darba algas piedziņu ir pamatas,” atzina Irēna Kibelko.

Advokāte arī pieprasījusi virkni dokumentu no šoferu darba devēja SIA “Centrdomnaremont”, taču uzņēmums neesot atsūtījis ne prasītās ceļazīmes, ne darba uzskaites tabules, ne maršrutu grafikus. “Tas neliecina par godprātīgu darbu. Ja uzņēmuma vadība rīkojusies pareizi un šoferiem alga ir izmaksāta, atbilstoši nostrādātajam laikam, tad taču nevajadzētu baidīties no dokumentu uzrādīšanas,” spriež advokāte.

Par to, ka kaut kas nav kārtībā liecinot arī darba uzteikumi atsevišķiem šoferiem, kas sekojuši tūlīt pēc advokātes nosūtītās vēstules “Centrdomnaremont” ar lūgumu ļaut iepazīties ar nepieciešamo dokumentāciju.

Apstāklis, ka uzņēmums nedod iespēju advokātei iepazīties ar dokumentiem, kā arī tas, ka trūkst dažu grāmatvedības aprēķinu, kavējot prasības iesniegšanu, taču līdz Jaunajam gadam tas noteikti tikšot izdarīts, apliecināja Irēna Kibelko.