"Liepājas enerģija" prasa celt gāzes koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu, liecina paziņojums izdevumā "Latvijas Vēstnesis", tomēr apkures tarifs no tā necelsies.

Kā portāls irliepaja.lv noskaidroja "Liepājas enerģijā", gāzes koģenerācijas tarifs negatīvi neietekmēs plānoto siltumenerģijas tarifa samazinājumu patarētājiem, jo izskatīšanai sabiedrisko palpojumu regulatorā ir iesniegts gāzes koģenerācijas stacijas ražošanas tarifa projekts. Šobrīd Liepājā siltumenerģijas ražošanā importētā dabas gāze ir par 65% aizstāta ar šķeldu un tieši efektīvo biomasa siltumražošanas avotu darbība ir ļāvusi un ļaus arī nākotnē samazināt siltumenerģijas tarifu Liepājā. Šobrīd pāragri runāt par to cik liels būs gala tarifa samazinājums, jo vispirms jāapstiprina ražošanas tarifs gāzes koģenerācijas stacijai Tukuma ielā, Liepājā un bio koģenerācijas stacijai Kaiju ielā, Liepājā.

Kā raksta BNS, "Liepājas enerģija" ir iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai gāzes koģenerācijas stacijas Liepājā, Tukuma ielā 2a, tarifa projektu.

"Liepājas enerģijas" ražošanas tarifi  ir atkarīgi no dabasgāzes tirdzniecības cenas. Pie pašreizējās dabasgāzes cenas 284,57 eiro par tūkstoti normālkubikmetru tie, saskaņā ar jauno tarifu projektu varētu būt 36,82 eiro par megavatstundu, kas ir par 18% vairāk nekā pašreiz spēkā esošais tarifs.

Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā no 2015.gada 1.jūlija. "Tarifa izmaiņas saistītas ar izmaiņām likumdošanā, kas ietekmē koģenerācijas staciju darbību," skaidrots paziņojumā.

"Liepājās enerģija" siltumenerģiju koģenerācijas režīmā ražo gāzes koģenerācijas stacija Tukuma ielā 2a un biomasas koģenerācijas stacija Kaiju ielā 33.

Uzņēmums "Liepājas enerģija" ir dibināts 2005.gadā, lai piedalītos maksātnespējīgā Liepājas siltumapgādes uzņēmuma "Liepājas siltums" izsolē. Saimniecisko darbību siltumapgādes jomā Liepājas domes (39%), "Latvenergo" (51%) un "Jaunās fabrikas" (10%) kopuzņēmums sāka 2005.gada 1.novembrī.