AS "Liepājas autobusu parks" jūlijā izpildīja 22 235 reisus Liepājas, Pierīgas un Ogres–Aizkraukles lotēs, ar kopējo reisu izpildi 97,38%, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Kopumā "Liepājas autobusu parka" autobusu vadītāji jūlijā nobraukuši vairāk nekā 980 000 kilometru. "Liepājas autobusu parks" turpina aktīvu darbu pie jaunu autobusu vadītāju piesaistes, lai nodrošinātu pietiekamu vadītāju skaitu arī neparedzētās situācijās.

Kopējais reisu skaits jūlija mēnesī Ogres–Aizkraukles lotē veidoja 8407, no kuriem tika izpildīti 95,61%. Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka autobusu vadītāju slimošana, tajā skaitā pieaugošā saslimstība ar "Covid–19", bija būtiskākais faktors, kas veicināja neparedzētas izmaiņas autobusu kustības sarakstos. Sekundāri izmaiņas izraisīja arī kvalificēta darbaspēka trūkums.

"Liepājas autobusu parka" pārstāvji skaidro, ka Ogres–Aizkraukles maršrutos pārvadājumi tiek nodrošināti ar jauniem, komfortabliem autobusiem, kurus "Liepājas autobusu parks" iegādājās, veicot ievērojamus ieguldījumus savā saimnieciskajā darbībā. Autobusi pilnībā atbilst iepirkuma prasībām un sniedz iespējami lielāku komfortu pasažieriem, kā arī iespēju pārvadāt tādu bagāžu, kā bērnu ratus un velosipēdus.

Tāpat uzņēmuma pārstāvji norāda, ka gadījumos, kad tiek atcelti atsevišķu reisi, "Liepājas autobusu parks" informē gan pašvaldības, gan autoostas, gan Autotransporta direkciju, gan pasažierus "Liepājas autobusu parka" mājaslapā un sociālā tīkla "Facebook" lapā.

Uzņēmuma pārstāvji uzsver, ka "Liepājas autobusu parks" ir iesniedzis Autotransporta direkcijā visu pieprasīto informāciju, atspoguļojot darbības rezultātus jūlijā un pirmajās augusta dienās, saistībā ar apziņošanas sistēmu reisu atcelšanas gadījumos, nepieciešamo vadītāju skaitu un citu pieprasīto informāciju.

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija brīdinājusi "Liepājas autobusu parku" par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados.

Autotransporta direkcijas valde 5.augustā tiešsaistē tikās ar "Liepājas autobusu parka" vadību jautājumā par liela apmēra reisu neizpildēm. Kopš 2022.gada 1.jūlija, kad "Liepājas autobusu parks" sāka apkalpot pasažierus reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, līdz 4.augustam, ieskaitot, kopumā nav izpildīti 344 reisi, savukārt 5.augustā "Liepājas autobusu parks" plānoja neizpildīt 19 reisus.

"Autotransporta direkcija ieilgušo situāciju ar reisu neizpildēm Ogres un Aizkraukles novados vērtē kā kritisku un brīdināja "Liepājas autobusu parka" vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu," pavēstīja direkcijā.

Jau vēstīts, ka "Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā.