Lielākās autoostas Kurzemē vēl nav saņēmušas informāciju par to, vai un kādi autobusu reisi tiks atcelti sestdien paredzētā AS "Nordeka" autobusu vadītāju streika dēļ.

"Mums nav nekādas oficiālas un pat ne neoficiālas informācijas. Zinām tikai tik daudz, cik izskanējis masu medijos," atzina Ventspils autoostas administrators Andris Otto. "Arī pasažieri interesējas, vai sestdien kādi autobusi nekursēs. Pagaidām nevaram viņiem neko pateikt. Ja šodien nekādu informāciju nesaņemsim, būs jāinteresējas pašiem, lai zinātu, ko cilvēkiem teikt," atzina Otto.

Arī Liepājas autoosta nav saņēmusi informāciju par iespējamām izmaiņām autobusu reisos saistībā ar pieteikto streiku. To pašu aģentūrai LETA atzina arī Kuldīgas autoostā. "Ja būtu paredzētas kādas izmaiņas, tad viņi noteikti mums būtu atsūtījuši informāciju. Varbūt vēl šīs dienas laikā kāda vēstule atnāks," pieļāva Kuldīgas autoostu apsaimniekojošās SIA "Mobile–A" Pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja Valda Gurina.

Kā ziņots, starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmuma AS "Nordeka" autobusu vadītāji, lai aizstāvētu savas tiesiskās intereses un protestētu pret zemajām algām, nolēma par labu kolektīvajai rīcībai jeb streikam, informē arodbiedrība LABA.

Streiks pieteikts uz šā gada 8.novembra pulksten 1 Ģertrūdes ielā 36.

Sākot ar šā gada 1.janvāri, minimālās darba algas apjoms ir 320 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas "uz rokas" ir nedaudz virs 240 eiro. Tajā pašā laikā iztikas minimums vēl 2013.gadā bija vairāk nekā 250 eiro, informē LABA.

Streiks būs beztermiņa – turpināsies tik ilgi, kamēr vadība izpildīs arodbiedrības prasību paaugstināt minimālās darba algas stundas tarifa likmi vismaz par 25%, aģentūru LETA informēja arodbiedrība.

Savukārt uz jautājumu, vai streika dēļ nekursēs autobusi kādos maršrutos, arodbiedrībā norādīja, ka nekursēs autobusi tajos maršrutos, kuru šoferi piedalīsies streikā. Pagaidām neesot iespējams pateikt, kuri maršruti tie būs.