Autotransporta direkcija (ATD) turpina meklēt risinājumus AS "Liepājas autobusu parks" reisu neizpildēm, aģentūrai LETA atzina ATD pārstāvji.

ATD norādīja, ka šā gada otrajā pusē "Liepājas autobusu parkam" Pierīgas reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļā bija vērojamas būtiskas reisu neizpildes, tostarp augustā netika izpildīts 301 reiss, bet septembrī – 85 reisi. Tādējādi ATD vērsās ar prasību veikt maršruta tīkla pārdali Pierīgā starp apvienības dalībniekiem, lai izslēgtu turpmāku "Liepājas autobusu parka" reisu neizpildi.

Vienlaikus ATD atzīmēja, ka jautājums ir risināms kopā ar visiem apvienības pārstāvjiem, tādēļ tas aizņem vairāk laika, nekā sākotnēji tika plānot, taču ATD turpina sarunas ar visiem apvienības pārstāvjiem, lai precizētu pārdales apjomu starp iesaistītajiem dalībniekiem un lai tas atbilstu līguma noteikumiem.

Pierīgā pasažieru pārvadājumus reģionālo autobusu maršrutu tīklā nodrošina apvienība, kurā ietilpst "Liepājas autobusu parks", SIA "Latvijas sabiedriskais autobuss" un AS "Nordeka".

Iepriekš ATD aģentūru LETA informēja, ka direkcija bija pieprasījusi "Liepājas autobusu parkam" līdz šā gada 11.oktobrim sniegt informāciju par piedāvāto maršrutu un reisu pārdali minētās pārvadātāju apvienības ietvaros, nosakot, ka apkalpojamo maršrutu pārdale būtu veicama iespējami ātrāk – ne vēlāk kā šogad 31.oktobrī, pabeidzot maršrutu nodošanas procesu ne vēlāk kā šogad 30.novembrī.

Vienlaikus ATD norāda, ka "Liepājas autobusu parkam" 2023.gadā līgumsodi piemēroti 131 reizi visu trīs sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros. Visvairāk sodu piemēroti par tirdzniecības noteikumu pārkāpumiem – aptuveni 33% no kopējo piemēroto līgumsodu skaita. Savukārt līgumsodi par reisu neizpildi veido apmēram 22% no kopējo piemēroto līgumsodu skaita.

Pārējie līgumsodi piemēroti par kustības saraksta neievērošanu, neatbilstoša autobusa izmantošanu līguma izpildē, par šķēršļu radīšanu līguma izpildes kontrolei, kā arī par to, ka netika uzņemts pasažieris autobusa pieturā.

Tāpat 2023.gadā sodi piemēroti arī citiem pārvadātājiem – "Nordeka" līgumsodi piemēroti 31 reizi divu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros, "Latvijas sabiedriskajam autobusam" – 27 reizes četru sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros, SIA "Tukuma auto" – 19 reizes divu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros, SIA "Norma-A" līgumsodi piemēroti 12 reizes divu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros, savukārt AS "Cata" līgumsodi piemēroti 12 reizes divu sabiedriskā transporta pakalpojumu līgumu ietvaros.

Tajā pašā laikā SIA "VTU Valmiera" sodi piemēroti divas reizes, SIA "Balvu autotransports" divas reizes, AS "Rēzeknes autobusu parks" vienu reizi un SIA "Daugavpils autobusu parks" vienu reizi.

Jau ziņots, ka "Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.