Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) trešdien Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdes laikā pasniedza "Publisko pakalpojumu gada balvu 2016".

Pilsētu kategorijā to saņēma Liepāja, savukārt no lielo pašvaldību vidus – Cēsis, bet no mazajiem novadiem - Rauna, aģentūru LETA informēja LTRK.

Pilsētu kategorijā otro vietu ieguva Rīga, bet trešo Jūrmala. Lielo novadu vidū otro un trešo vietu izcīnīja attiecīgi Ādaži un Ķekava, savukārt no mazajiem novadiem goda rakstus saņēma Amata un Rundāle.

Jau ierasti gada balva pēc LTRK organizētā uzņēmējdarbības vides novērtējuma tiek pasniegta pašvaldībai, kura pierādījusi sevi ar progresīvu ieguldījumu uzņēmējdarbības vides attīstībā, kā arī ar augstu servisa līmeni un atvērtību pret sava reģiona biznesu.

"Latvija ir ļoti maza valsts, un tautsaimniecības konkurētspēja no resursu pieejamības viedokļa ir zema. Mijiedarbība ar pašvaldībām uzņēmējiem ir kritiska. Gan pašvaldības, gan uzņēmēji rūpējas par labvēlīgu vidi un konkurētspēju. Panākt, lai kopā sadarbojamies, nevis pretdarbojamies, nav vienkārši, jo dzīve uzliek savas korekcijas. Tomēr tikai tie var izdzīvot un attīstīties, kas spēj pielāgoties strauji mainīgajai videi un to darīs sadarbībā. Tāpēc mēs cildinām tās pašvaldības, kas ir vērstas uz sadarbību," sacīja LTRK pakalpojumu padomes priekšsēdētājs Aldis Gulbis.

LTRK pirmo organizēto "Publisko pakalpojumu gada balvu" lielo pilsētu kategorijā saņēma Valmiera, bet novadu kategorijās – Kuldīgas un Raunas novads.