Aizvadītajā nedēļā lielākais Latvijā reģistrētais uzņēmums pēc pamatkapitāla SIA "Special Assets" izveidots jauna loģistikas un industrijas centra izveidei, raksta portāls db.lv.

Uzņēmums reģistrēts Liepājā, tā pamatkapitāls ir 470 tūkst.Ls. Uzņēmuma dalībnieki sākotnēji bija SIA NPK Expert (5,32%) un SIA NPK terminālis (94,68%), taču pašlaik uzņēmums pilnībā pieder Krievijas valstspiederīgajam, Šveicē dzīvojošajam Rustamam Aksenenko. Par uzņēmuma valdes locekli iecelts Ģirts Cēlājs.

Uzņēmuma izveide saistīta ar jaunu projektu, kas paredz modernizēt pašreizējo minerālmēslu ražošanas kompleksu, Db.lv pastāstīja Ģ. Cēlājs. Jau sagatavots un iesniegts izskatīšanai LIAA projekta pieteikums, izvērtēšana varētu noslēgties nākamā gada sākumā. Ja tiks iegūts ES finansiāls atbalsts, plānots modernizēt padomju laika rūpniecisko kompleksu, izveidojot vairākas nomas teritorijas gan vietējā, gan ārvalstu kapitāla uzņēmumiem, kuru darbība tā vai citādi būtu saistīta ar minerālmēslu biznesu.

Jautāts, vai kompleksa modernizācija notiks arī tad, ja līdzfinansējuma nebūs, uzņēmējs atzina, ka šāda mēroga projektu īstenot būtu ļoti grūti, lai arī modernizācija ir nepieciešama jebkurā gadījumā.

Db.lv rakstīja, ka SIA NPK terminālis darbības joma ir specifisku komplekso minerālmēslu (slāpeklis, fosfors, kālijs) formulu savienošana pēc lauksaimnieku pasūtījuma. Minerālmēslu ražotāja lielākais noieta tirgus ir Āfrika – Čada, Ruanda, Maroka, Senegāla, kā arī Igaunija, Skandināvija un Vācija. Līdz 2014.gada beigām SIA NPK terminālis tika plānojis ieguldīt 3,5–4 miljonus eiro jauna ceha izveidei. Jaunajā cehā plānots uzstādīt iekārtas, kas ļaus ražot Eiropā un Skandināvijā ļoti pieprasītu minerālmēslu veidu – amonija sulfātu granulās, raksta db.lv.