Lai arī dzīvokļu cenas Liepājā nav tik augstas kā Rīgā un Jūrmalā, šeit ir vairāk dārgu dzīvokļu nekā citur Latvijā. Tomēr pilsētā var iegādāties arī pavisam lētus dzīvokļus.

Karosta, Tosmare un Zaļās birze nav tie mikrorajoni, kas piesaistītu daudz pircēju, līdz ar to arī cenas par nekustamo īpašumu ir daudz zemākas nekā pārējā pilsētā. Turklāt šajos mikrorajonos ir ielas, kurās esošajās tipveida mājās var nopirkt mājokļus diezgan plašā cenu amplitūdā pat vienas mājas ietvaros.

Piemēram, Atmodas bulvārī vienistabas dzīvokļa cena svārstās no 3500 eiro (26 kvadrātmetri, Atmodas bulvāris 12) līdz 4900 eiro (31 kvadrātmetrs, Atmodas bulvāris 8). Lielāki dzīvokļi ir dārgāki, un to cenas var ievērojami atšķirties. Četristabu dzīvoklis ar platību 70 kvadrātmetri Atmodas bulvārī 12 maksā 7200 eiro, gandrīz tikpat liels dzīvoklis blakus mājā (69,6 kvadrātmetri, Atmodas bulvāris 14) tiek piedāvāts par 20 710,73 eiro. Tā ir rekordcena šajā mikrorajonā, un dzīvokļa pārdevējs – „Hanzas real estate” – arī citur piedāvā īpašumus par cenu, kas ir krietni augstāka nekā vidējā konkrētajā vietā.

Salīdzinājumam – četristabu dzīvoklis ar līdzīgu platību tipveida mājā Uliha ielā 12 maksā 35 000 eiro.

Lēti mājokļi ir arī Grīzupes ielā. Tur cenas ir, sākot no 3500 eiro par vienistabas dzīvokli Grīzupes ielā 7 (29 kvadrātmetri) līdz 10 000 eiro par 69 kvadrātmetrus plašu dzīvokli trīsistabu dzīvokli Grīzupes ielā 91.

Spīdolas ielā 6 Tosmarē tiek piedāvāti gan lēti (3200 eiro par vienistabas dzīvokli), gan dārgāki un plašāki dzīvokļi (14 766 eiro par trīsistabu dzīvokli).

Jau esam rakstījuši, ka Tosmarē vairākkārt nesekmīgi ir mēģināts izsolīt dzīvokļus Viršu ielā 7A, un šobrīd ir nopērkama arī visa daudzdzīvokļu māja turpat netālu, Pāvilostas ielā 5.