Izvērtējot mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) projektu līdzfinansēšanas konkursā iesniegtos projektu pieteikumus savas biznesa idejas realizēšanai, Liepājas domes sēdē deputāti šodien atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu 84 400 eiro apmērā deviņiem tūrisma nozares komersantiem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Par pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu SIA "BB camping" uzstādīs glempinga teltis, SIA "Karostas cietums II" īstenos projektu "Izgaismo vēsturi!", kā ietvaros tūrisma objekts "Redāns" tiks pielāgots apmeklēšanai rudens un ziemas periodā, izveidojot apgaismojumu teritorijā. SIA "Šarmants" īstenos projektu – "Liepaja Extended", kas sevī apvieno dažādu pasākumu īstenošanu ar mērķi piesaistīt pilsētai primāro un sekundāro tūrisma mērķauditoriju pēc aktīvās tūrisma sezonas beigām. Projekts sastāv no tādiem pasākumiem kā interaktīvās ekskursijas pilsētvidē izveides ar dažādu viesmīlības uzņēmumu iesaisti un to pakalpojumu pārdošanu vienotās pakotnēs. SIA "Liepaja Music" projekts "Iedvesmas oāze pilsētā" paredz izveidot jaunu atpūtas un izklaides vietu Liepājas centrā (Kuršu ielas 20 pagalmā), nodrošinot gan tūrisma maršruta  papildinājumu ar jaunu objektu, gan kompleksu, kur baudīt nesteidzīgu atpūtu un piedzīvojumus gardēžiem. SIA "Marlin–11" projekts "Kuģis – zivju grilbārs" paredz vēsturiska Liepājas zvejas kuģa pielāgošanu tūrisma vajadzībām, uz kuģa klāja ir iespējas uzņemt līdz 40 pasažieriem, kuģis atrodas Liepājas ostas 82. piestātnē – Liepājas promenādē. Uz kuģa darbosies īsta zvejnieka un kapteiņa komanda, kas tiek papildināta ar tūrisma un viesmīlības darbiniekiem. SIA "JA Travel" projekts "Burā un Zvejo Liepājā" ir unikāls un izglītojošs tūrisma produkts, kas nav vienkārša vizināšanas vai zvejošana, bet pieredzes gūšana un procesa baudīšana, jo komandā strādā zvejniecības profesionāļi, burāšanas instruktors un kapteinis, kā arī tūrisma nozares pieredzējuši darbinieki. SIA "Konceptveikals MA:LA" Lielā ielā 7 izveidos kafejnīcu, Liepājā radītu rotu, aksesuāru un "home & deco" stila veikalu un tetovēšanas telpu, SIA "O.A.G.Projekti" veiks telpu interjera dizaina uzlabošanu un atjaunošanu tūristu piesaistei LiepU hostelī, savukārt SIA "MAJOKA" ieviesīs jaunu tūrisma pakalpojumu Liepājas ezerā un Liepājas ūdens akvatorijā ar katamarāniem (ūdens ragavas / 'Water Sledge').

Kopumā Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkursā līdz iesniegšanas termiņam – 19. aprīlim, bija iesniegti 13 projekti, no kuriem ekspertu komisija virzīja tālāk izskatīšanai un līdzfinansējuma piešķiršanai domes sēdē deviņus projektus, kas atbilda nolikuma prasībām un konkursa izvirzītajiem mērķiem.

Atgādinām, ka Mazo un vidējo komercsabiedrību projektu līdzfinansēšanas konkurss tika organizēts ar mērķi atbalstīt jaunu, tūrisma jomas attīstību veicinošu ideju realizēšanu Liepājā, kā arī produktu vai pakalpojumu regulāru izmantošanu, kā arī sniegtu atbalstu "Covid–19" pandēmijas laikā cietušām tūrisma un viesmīlības nozarēm.

Viena projekta pieļaujamais līdzfinansējuma apjoms tika noteikts robežās no 2500 eiro līdz maksimāli 10 000 eiro. Pieļaujamā līdzfinansējuma intensitāte ir līdz 75% no pieteikumā norādītā kopējā projekta budžeta.