Kompānija "Latvijas Gāze" plāno atslēgt dabasgāzes piegādi grūtībās nonākušajam metālapstrādes uzņēmumam "Liepājas metalurgs" pēc tām maksātnespējas pasludināšanas.

To aģentūrai BNS teica "Latvijas Gāzes" preses sekretārs Vinsents Makaris.

"Kad uzņēmumam būs maksātnespēja, tas vairs nevarēs norēķināties, tāpēc arī nāksies piegādi atslēgt," teica Makaris.

Viņš gan apliecināja, ka tiks meklēts kāds risinājums, lai to izdarītu ar pēc iespējas mazākiem zaudējumiem.

Arī Latvijas energoapgādes kompānijas "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" norādīja, ka līdz maksātnespējas pasludināšanai elektrības piegāde uzņēmuma tiks nodrošināta, bet pēc tam situācija tiks vērtēta.

Viņš atzīmēja, ka, pārtraucot elektrības vai gāzes piegādi "Liepājas metalurga" iekārtām, tām tiktu nodarīti neatgriezeniski bojājumi. "Tikko krāsnīm pārtrauks gāzes piegādi, ko nevar nodrošināt arī bez elektrības, jo tad nestrādā automātika, tā krāsns sagrūs. Šīs krāsns specifika ir tāda, ka to iedarbina vienreiz darba mūžā," paskaidroja Žīgurs.

"Mēs negribētu būt tie, kas sagrauj iekārtas, vēl jo vairāk tādēļ, ka nodrošināto kreditoru kopa ir solījusi samaksāt tos patēriņus, kas tagad veidojas," atzina "Latvenergo" vadītājs, piebilstot, ka arī maksātnespējas scenārijā "Liepājas metalurgam" saistības nepazūd. Kopš 2013.gada Liepājas uzņēmuma uzkrātajiem parādiem par piegādāto elektrību energoapgādes kompānija ir izveidojusi uzkrājumu.

Jau vēstīts, ka "Liepājas metalurgs" ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Liepājas tiesa ir apstiprinājusi uzņēmuma glābšanas plānu un ierosinājusi tiesiskās aizsardzības procesu (TAP). Kompānijas TAP administrators Haralds Velmers novembra sākumā vērsās tiesā ar prasību pārtraukt TAP un sākt "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesu, jo kompānijā līdz oktobra beigām nebija ieplūdušas pirmās investīcijas, kā to paredzēja TAP plāns. Liepājas tiesi lēmumu par "Liepājas metalurga" maksātnespēju grasās pieņemt 12.novembrī.

"Liepājas metalurgs" ir lielākais darba devējs Liepājā. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.