AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) apgrozījums pērn pārsniedza 209,4 miljonus eiro, kas ir par 16% vairāk nekā 2017.gadā, šodien žurnālistiem pastāstīja LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Pa LDz infrastruktūru pērn pārvadāti 49,3 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,5% vairāk nekā 2017.gadā, ziņo LETA.

Bērziņš pastāstīja, ka pārvadāto kravu apjoma palielināšanai būtiska ir sadarbība starp visām ostām un LDz. "Ja veiksmīga sadarbība turpināsies, tad konkrēti rezultāti un konkrēti ciparu būs tikai labāki," pauda LDz prezidents.

LDz pieaugums salīdzinājumā ar 2017.gadu vērojams teju visos kravu segmentos. Akmeņogļu pārvadājumi palielinājušies par 28,2%, sasniedzot 22,6 miljonus tonnu, un tas veido 46% no pārvadāto kravu veidiem. Būtisks pieaugums vērojams arī graudu un miltu produktu pārvadājumos, sasniedzot 2,8 miljonus tonnu, kas ir par 63,3% vairāk nekā 2017.gadā. Par 36,3% pieaudzis ķīmisko kravu pārvadājumu apjoms, kokmateriāli pārvadāti par 50,7% vairāk, minerālvielas par 29,5% vairāk, savukārt rūda – par 27% vairāk nekā 2017.gadā.

Visvairāk kravu pārvadāts satiksmē ar Krieviju – 66,5%, tomēr būtisks pieaugums pērn bija satiksmē ar Baltkrieviju – pārvadāto kravu īpatsvars bija 27,1% no pārvadāto kravu kopapjoma. Satiksmē ar Baltkrieviju lielākais īpatsvars ir naftas un naftas produktu kravām. Pārvadājumu apjoms 2018.gadā, salīdzinājumā ar 2017.gadu, ir palielinājies par 28,2%, sasniedzot 1,8 miljonus tonnu.

Saimnieciskās darbības rezultātā ir palielinājušies kravu pārvadājumi satiksmē ar trīs lielākajām ostām – Rīgu, Ventspili un Liepāju, kopumā sasniedzot 40,5 miljonus tonnu, kas ir par 11% vairāk nekā 2017.gadā. Satiksmē ar Rīgas ostu pārvadāti 23,6 miljoni tonnu, ar Ventspils ostu tie bija 12 miljoni tonnu, bet satiksmē ar Liepājas ostu – 4,9 miljoni tonnu.

Pērn pieaudzis arī LDz infrastruktūrā pārvadāto pasažieru skaits – 18,2 miljoni, kas ir par 4,3% vairāk nekā gadu iepriekš. Iekšzemē pārvadāti 18 miljoni pasažieru, bet starptautiskajā satiksmē 166 400 pasažieri. Visvairāk pasažieru pērn bijis elektrovilcienu satiksmē – 16,3 miljoni.

Bērziņš pastāstīja, ka LDz šogad turpinās stiprināt sadarbību ar esošajiem klientiem, kā arī piedāvās kravu pakalpojumus satiksmē ar Āzijas reģiona valstīm.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna "Latvijas dzelzceļš" valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS "LatRailNet", kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA "LDz Cargo", kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA "LDz infrastruktūra", ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA "LDz ritošā sastāva serviss", apsardzes uzņēmums SIA "LDz apsardze", kā arī loģistikas uzņēmums SIA "LDz Loģistika".