"Liepājas autobusu parka" (LAP) koncerna neto apgrozījums pērn sasniedza 15,4 miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk kā gadu iepriekš, kad apgrozījums sasniedza 14,5 miljonus eiro.

Par to liecina paziņojums biržā, raksta LETA. Koncerna bruto peļņa pērn sasniedza 1,67 miljonus eiro, un tas ir divreiz vairāk nekā 2013.gadā, kad peļņa bija 799 089 eiro.

LAP meitassabiedrību realizācija veidoja 4 528 457 eiro. Koncerna kopējais nodarbināto skaits 2014.gadā bija 497. LAP augstākā akciju cena "NASDAQ OMX Riga" fondu biržā 2014.gadā bija 4,80 eiro, bet zemākā – 1,66 eiro.

Kā teikts vadības ziņojumā, meitasuzņēmuma SIA "Baltic Taxi" veic uzņēmējdarbību, nodrošinot nepārtrauktu kvalitatīvu taksometru pakalpojumu sniegšanu Rīgā, Pierīgas teritorijā un Liepājā. Uz pārskata perioda beigām "Baltic Taxi" klientiem taksometru pakalpojumi tika sniegti ar 165 automašīnām. "BalticTaxi" esot noslēgusi darījumu par prasījuma tiesību iegūšanu pret tās kreditoru un vienlaicīgi dalībnieku. Prasījuma tiesības ir iegādātas ar 20% diskontu no prasības nomināla. Līdz ar meitassabiedrības tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu ir iestājies atlīdzības maksāšanas pienākums.

Meitasuzņēmuma SIA "LAP serviss"’ pamatdarbības veids ir nekustamā īpašuma apsaimniekošana un transportlīdzekļu apkopes pakalpojumu sniegšana mātessabiedrībai, kā arī transporta pakalpojumu sniegšana. SIA "Rumba Tours" pamatdarbība ir autobusu un mikroautobusu noma pasažieru neregulārajos un tūrisma pārvadājumos, piedāvājot dažāda komforta līmeņa autobusus atbilstoši klientu vēlmēm, ka arī sniegt autoostas pakalpojumus, savukārt meitasuzņēmuma "Baltic Taxi Auto" pamatdarbība ir transporta līdzekļu nomas pakalpojumi, kas tiek sniegti mātes sabiedrībai.

Kā ziņots, LAP akcijas tiek kotētas biržas Otrajā sarakstā. LAP lielākie akcionāri ir SIA "LAP1R", kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju. "LAP1R" īpašnieks ir ar uzņēmēja Andra Šķēles ģimeni saistītā SIA "Inpo17", liecina "Firmas.lv" dati. 12.janvārī AS "Liepājas autobusu parks" ārkārtas akcionāru sapulcē atbalstīta uzņēmuma akciju izslēgšana no regulētā tirgus.