SIA "Mākslas perons" un Latvijas Dizaineru savienība sarūpējuši Kurzemes rūpnieciskā dizaina izstādi, kurai dots nosaukums "Elementi".

"Tā ir līdz šim nebijusi iespēja uzzināt par Kurzemes uzņēmumiem, kuros ikdienā Latvijā strādā, domā, veido un attīsta dažādus produktus un idejas mūsu radošie cilvēki,"  teic izstādes veidotāji.

Izstādes mērķis ir arī veicināt Kurzemes ražotāju atpazīstamību Latvijas tirgū, izcelt dizaina nozīmi un mākslinieku lomu tehnoloģiju attīstībā un parādīt jaunāko, kas radīts reģionā.

Izstādi vispirms – 5. janvārī pulksten 13 – atklās Ventspils tirdzniecības centrā "Tobago", kur paredzēta tikšanās ar izstādes dalībniekiem, atbalstītājiem, organizatoriem, Ventspils pašvaldības, Augsto tehnoloģiju parka un Latvijas Dizaineru savienības pārstāvjiem.

Pēc tam – no 12. janvāra līdz 18. janvārim – "Elementi" būs skatāmi Liepājā, tirdzniecības centrā "Ostmala". Izstāde būs skatāma arī Kuldīgā un Rīgā.

Apmeklētāji tiek aicināti aplūkot 40 uzņēmumu produktus, nobalsot par veiksmīgāko dizainu (tirdzniecības centrā vai mājas lapā www.kurzemesdizains.lv) un piedalīties balvu izlozē, kur veiksmīgākie saņems balvas no Kurzemes uzņēmumiem un „Rimi”. Veicināšanas balvas pasniegs arī Latvijas Dizaineru Savienība un citi.

„Patiesi priecē uzņēmumu atsaucība un interese sevi parādīt plašākai auditorijai!”, izstādes organizētāja Lienīte Ormane saka aģentūrai BNS.

„Uzņēmumi, kas pieteikušies piedalīties izstādē pārstāv ārkārtīgi plašu nozaru spektru. Mums būs iespēja aplūkot produktu dizaina plakātus sākot no rotaļu sunīšiem, lācīšiem, apakšveļas, beidzot ar akustiskām sistēmām, jahtām un konceptuālām mājām! Ir liels prieks un lepnums, ka pie mums, Latvijā, ražo tik interesantas, vajadzīgas un kvalitatīvas lietas”.