Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ar 130 000 eiro sodīt "Liepājas autobusu parku".

To LNT raidījumā "900 sekundes" pavēstīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Uzņēmumam piemērots sods 130 tūkstošu eiro apmērā. Kā paskaidroja Ābrama, "Liepājas autobusu parks" bija noteicis diskriminējošas maksas citiem pārvadātājiem par Liepājas autoostas izmantošanu.

Citiem Kurzemes reģiona pārvadātājiem, kuriem Liepājas autoosta obligāti bija jāizmanto, maksa bija noteikta nesamērīgi augstāka, radot būtiskas konkurences priekšrocības "Liepājas autobusu parkam", norādīja KP vadītāja.

Viņa uzsvēra, ka dominējošā stāvokļa ļaunprātīga izmantošana ir ļoti smags konkurences pārkāpums, turklāt šajā gadījumā pārkāpums bijis ļoti izteikts.

Citu pasažieru pārvadātāju ciestie zaudējumi jākompensē no valsts budžeta, tādējādi "Liepājas autobusu parka" pārkāpumi radīs zaudējumus arī valstij, norādīja Ābrama.

Kā ziņots, AS "Liepājas autobusu parks" nesen noslēdza sadarbības līgumu ar Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūru "Liepājas sabiedriskais transports" par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Liepājas pilsētas maršrutos turpmākos desmit gadus.

Līgums par kopējo summu 51 367 170,31 eiro noslēgts 2014.gada 4.jūnijā. Līguma izpilde jāsāk ne vēlāk kā 11 mēnešus pēc šī līguma noslēgšanas, tas ir, 2015.gada 4.maijā.

"Liepājas Autobusu parks" (LAP) pērn strādājis ar 59 732 eiro lieliem zaudējumiem. Uzņēmuma akcionāru sapulcē pagājušā gada zaudējumus nolemts segt no iepriekšējo gadu uzkrātās peļņas, aģentūru LETA iepriekš informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Ārbergs.

"Liepājas Autobusu parka" zaudējumus uzņēmuma vadītājs skaidro ar neregulāro pārvadātāju aktivitātēm.

Jau iepriekš ziņots, ka neregulāro pārvadātāju dēļ "Liepājas Autobusu parks" Ogres un Jūrmalas maršrutos nevarēja izpildīt solīto ienākumu plānu.

Šogad uzņēmums plāno strādāt ar peļņu 207 015 eiro apmērā.

LAP akcijas tiek kotētas biržas Otrajā sarakstā. LAP lielākie akcionāri ir SIA "LAP1R", kurai pieder 49,49% akciju, un Liepājas pilsētas dome, kuras īpašumā ir 34,85% akciju.

"LAP1R" īpašnieks ir ar uzņēmēja Andra Šķēles ģimeni saistītā SIA "Inpo17", kas savukārt pieder SIA "Privāto aktīvu pārvalde", liecina SIA "Firmas.lv" informācija.