Uzņēmums "Kolumbija" pašlaik veic izmaiņas būvprojektā, kā arī pārstrādā tehnoloģisko līniju izvietojumu, lai palielinātu topošās zivju audzētavas jaudas.

Topošās aptuveni miljonu latu vērtās zivju audzētavas jaudas no sākotnēji plānotajām iecerēts palielināt par 20 līdz 40%, informē LETA.

Kā „Rietumu Radio” stāstījis uzņēmuma projektu vadītājs Mārtiņš Roze, remontdarbi telpās, kur plānots iekārtot zivju audzētavu, jau sākušies. Lēmumu palielināt pārstrādes jaudas Roze skaidro ar zivju konservu lielo pieprasījumu tirgū un ražošanai nepietiekamo izejvielu daudzumu. Ražošanas jaudu palielināšana notiekot esošā projekta ietvaros, un papildu līdzekļi tam nav nepieciešami.

Jau ziņots, ka par lēmumu būvēt zivju audzētavu uzņēmums izšķīries, lai pilnīgāk izmatotu "Kolumbijas" ražošanas jaudas, kā arī spētu piegādāt pasūtītājiem plašāku produkcijas klāstu. "Saldūdens zivju audzēšana palīdzēs uzņēmumam izdzīvot laikā, kad nevaram nodrošināt ražošanu tikai ar jūras zivīm," iepriekš sacīja Roze.

Projekts par zivju audzētavas izveidi ir apstiprināts Lauku atbalsts dienestā.

Kā iepriekš Roze stāstīja portālam, uzņēmums paredzējis audzēt četras zivju sugas: varavīksnes foreles, stores, zušus un Āfrikas samus.
Lielākās izmaksas saistīsies ar zivju audzēšanas tehnoloģisko līniju komplekta iegādi (aptuveni miljons latu), savukārt jaunas nav plānots būvēt.

„Plānots pilnīgi noslēgts cikls ar minimāliem notekūdeņiem, izmantojot un renovējot jau esošās ēkas," iepriekš stāstīja Roze.

Projekta realizāciju uzņēmums cer noslēgt šā gada beigās.

"Kolumbija" dibināts 2001.gadā un ir viena no lielākajām zivju pārstrādes rūpnīcām Latvijā.