Šī gada jūlijā Liepājas naktsmītnēs nakšņojuši 15 992 viesi, no kuriem trīs ceturtdaļas bija Latvijas ceļotāji, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Latvijas tūristu skaits Liepājā šī gada jūlijā pieaudzis gandrīz par 32%, bet pavadīto nakšu skaits par nepilniem 43%. Arī vidējais uzturēšanās ilgums ir nedaudz pieaudzis gan Latvijas, gan ārvalstu tūristu sektorā, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Jūlijā Liepājā nakšņojuši viesi no 46 ārvalstīm, visvairāk ciemiņu mūsu pilsētu apmeklējuši no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Polijas, Krievijas, Lielbritānijas, Itālijas un Somijas.
 
Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja organizētajā pastaigā "Tiksimies Rožu laukumā!" jūlijā piedalījušies 189 ekskursanti, visbiežāk no dažādām Latvijas un Lietuvas pilsētām.

Liepāja aiz Rīgas (nakšņojuši 10,9 % visu Latvijas tūristu) un Jūrmalas (8,5 %) joprojām stabili turpina ieņemt trešās Latvijas populārākās apmeklējuma vietas pozīciju – Liepājā jūlijā kopumā viesojās 6,9% no visiem Latvijas ceļotājiem.

Kopējais nakšņotāju skaits salīdzinājumā ar pagājušo gadu Liepājā ir samazinājies par 7,6% (Latvijā – 14,1%), kopējais nakšu skaits samazinājies par 5,6% (–17,1%).

Kopumā šī gada jūlijā Latvijas tūristu mītnēs visā Latvijā apkalpoti 256,8 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 14,1% mazāk nekā 2020. gada jūlijā, bet divas reizes vairāk nekā jūnijā.

Jau ziņots, ka 2. ceturksnī Liepājas naktsmītnēs apkalpoti 18 694 pilsētas viesi, kas ir par 25% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, savukārt pavadīto nakšu skaits ir palielinājies par 33%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati par 2. ceturksni.