Februārī uzsākusi būvniecību, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) SIA "Jensen Metal" otrdien, 31. augustā, kopā ar būvniekiem – SIA "Bukoteks" – svinēja spāru svētkus jaunajai nerūsošā tērauda ražotnei, kas top Karostas industriālā parka teritorijā un kuru iecerēts pabeigt nākamā gada janvārī. Spāru svētku dalībniekus sveica arī pilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš un SEZ pārstāvji.


Spāru svētki būvniekiem reizē bija arī neliela pauze spraigajā darba dienā. Liepājas domes foto.


1977. gadā Dānijā dibinātais uzņēmums savu darbību Latvijā uzsāka 2004. gadā Liepājas industriālā parka teritorijā Kapsēdes ielā.


Kā pastāstīja "Jensen Metal" prokūriste Ieva Līmeža, uzsākot savu darbību Liepājā, uzņēmums nodarbināja 30 strādniekus, tagad jaunajā ražotnē vien strādās 180 darbinieki (pašlaik darbs vēl turpinās Kapsēdes ielā), bet pavisam kopā abās Liepājas ražotnēs tiek nodarbināti 380 darbinieku, un tuvākā gada laikā uzņēmums ir gatavs pieņemt darbā vēl 30 – 40 cilvēku.


Pēc Līmežas sacītā,


"vidēja bruto alga uzņēmumā 2020. gadā bija 1311 eiro, šogad noteikti būs ap 1400 eiro".

""Jensen Metal" Liepājā ir pāraudzis savu mātes uzņēmumu "J.J.Staal" Dānijā, kur šobrīd tiek nodarbināti vien ap septiņdesmit darbinieku, tagad esam divi neatkarīgi uzņēmumi, kas apvienoti holdingā," pastāstīja Līmeža.


Topošās ražotnes iekštelpas. Liepājas domes foto.


"Jensen Metal" apgrozījums pērn pandēmijas ietekmē bijis 33,5 milj. eiro, bet šogad varētu sasniegt pirms pandēmijas rezultātu – 40 milj.eiro.


"Tuvāko gadu laikā apgrozījumam ir jābūt 50 miljoni eiro, un, kad būs 60 miljoni, tad būsim kaut ko sasnieguši," atzina Līmeža, piebilstot, ka uzņēmuma īpašniekiem jau ir padomā jauni izaicinājumi, par kuriem gan pagaidām vēl nepaziņošot.


Topošā ražotne aizņem 13 300 m2 lielu platību un tās būvniecībā ieguldīts ap deviņiem miljoniem eiro, vēl piecus miljonus plānots ieguldīt modernās iekārtās. Visa uzņēmuma teritorija, tāpat kā pirms diviem gadiem uzceltā ražotne, kas atrodas turpat, līdzās, ir ap pieciem hektāriem, un tajā atrodas arī neliela kokapstrādes darbnīca produkcijas specifiskā iepakojuma izgatavošanai.


2019. gada sākumā ekspluatācijā nodotajā ražotnē "Jensen Metal" ražo dažāda veida tā sauktā melnā metāla furnitūru, ko izmanto, piemēram, mēbeļu ražošanā, savukārt topošajā ražotnē – nerūsējošā tērauda iekārtas galvenokārt pārtikas ražošanas uzņēmumiem. 98% savas produkcijas uzņēmums caur Klaipēdas ostu un Palangas lidostu eksportē pasūtītājiem Eiropā, no kuriem savukārt gatavā produkcija aizceļo pat līdz Ķīnai un Austrālijai, pastāstīja prokūriste.


"Jensen Metal" patiesa labuma guvējs ir dānis Larss Bū Kristensens.


Līdz janvārim iecerēts jauno ražotni pabeigt. Liepājas domes foto.


Karostas industriālais parks pamazām attīstās – tajā jau atrodas "Jensen Metal" metāla un furnitūras ražotne, kas bija pirmais uzņēmums šajā teritorijā, ražošanu uzsākusi arī SIA "Interspiro", top otra "Jensen Metal" ražotne un būvniecību uzsākusi arī SIA "EB Liepāja".