Marta sākumā, kad koncertzāles "Lielais dzintars" izstāžu telpā durvis vēra izstāde "Nebeidzamā pagātne un nākotne", uzņēmējs un mākslas kolekcionārs Raivis Zabis portālam irliepaja.lv atklāja, ka saskata iespēju Liepājā radīt modernu laikmetīgās mākslas centru.


"Vieta, kur pulcējas mākslinieki, ar laiku pāraug arī par ekonomiski atraktīvu vietu," toreiz sacīja Zabis.


Kolekcionārs pat jau bija noskatījis viņaprāt šim centram ļoti piemērotu vietu – kādreizējo Liepājas 11. vidusskolas ēku Laumas rajonā, Krūmu ielā 39, kas jau vairākus gadus stāv tukša.


Uzņēmēja plāns bija atgriezties atkal Liepājā maija beigās vai jūnija sākumā kopā ar jaunu mākslas izstādi un vienlaikus uzsākt sarunas ar visām ieinteresētajām pusēm par savu ideju – ka Liepājā vajadzīgs laikmetīgās mākslas muzejs. Taču plānus sajaukuši pēdējie trīs pandēmijas mēneši, portālam irliepaja.lv atzina Zabis. Arī viņš bija pamanījis portālā irliepaja.lv publicēto ziņu, ka pašvaldība nekustamo īpašumu Krūmu ielā 39 nodevusi izsolei. Savu ideju par iespējamo laikmetīgās mākslas centru šajā ēkā Zabim ar pašvaldības amatpersonām tā arī vēl neesot izdevies pārrunāt, taču uzņēmējs ir pārliecināts, ka "gan jau vēl sarunas būs".


Jau vēstīts, ka pašvaldība rīko elektronisko izsoli ar augšupejošu soli nekustamajam īpašumam Krūmu ielā 39, kas sastāv no zemesgabala 19603 m2 platībā, uz kura atrodas četrstāvu skolas ēka ar kopējo platību 3372,5 m2. Nekustamā īpašuma nosacītā cena – 174 880 eiro, izsoles solis – 500 eiro. Ar izsoles noteikumiem var iepazīties Liepājas domes mājaslapā un izsoļu vietnē. Izsoles sākuma datums – 2020. gada 2. jūlijs pulksten 13. Izsoles noslēguma datums – 2020. gada 3. augusts pulksten 13.