Piektdien, 23.janvārī, izsolē pārdots grūtībās nonākušā Liepājas mēbeļu ražotāja "Erke" nekustamais īpašums, ziņo LETA.

Zvērināta tiesu izpildītāja Agnese Biķe informējusi, ka nekustamo īpašumu nosolījusi Latvijā reģistrēta juridiska persona. Izsoles uzvarētāju un summu, par kādu īpašums nosolīts, Biķe neatklāja, norādot, ka, iekams nav samaksāta visa pirkuma summa un apstiprināti izsoles rezultāti, šādu informāciju izpaust nebūtu korekti. Samaksa par pirkumu izsoles uzvarētājam jāveic viena mēneša laikā. Pavisam izsolē piedalījās seši pretendenti.

Izsolē tika pārdots zemesgabals 40 973 kvadrātmetru platībā, kokapstrādes cehs, palīgražošanas cehs, noliktava, katlumāja un vairākas citas ēkas. Nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un izsoles sākumcena bija 203 300 eiro. Piedzinējs ir Valsts ieņēmumu dienests.

Liepājas mēbeļu ražotājs "Erke", kas rudenī apturēja ražošanu un atlaida darbiniekus, veic pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem un cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā, par to vēl novembra beigās aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Jānis Akerfelds.

Kopš 2014.gada marta "Erkes" kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA "VIA-S Furniture". Kā skaidroja Akerfelds, uzņēmums no iepriekšējiem īpašniekiem - trim fiziskām personām – pavasarī pārņemts ar "milzīgām finansiālām problēmām".

"Plāns bija stabilizēt uzņēmuma finanšu situāciju un turpināt ražošanas procesu. Diemžēl jāatzīst, ka tas šī pusgada laikā nav bijis iespējams, jo pārņemšanas brīdī uzņēmums bija cietis ļoti lielus zaudējumus un uzkrājis lielas parādsaistības. Šobrīd kā vienīgo reālo risinājumu saskatījām apturēt uzņēmuma ražošanas procesu un domāt par uzņēmuma tālāku restrukturizāciju," atzina Akerfelds. Viņš pieļauj, ka ražošanu vajadzēja apturēt jau pavasarī, taču uzņēmums cerējis, ka izdosies stabilizēt darbību.

Uzņēmumam ir daudz debitoru parādu. "Erke" no klientiem nav saņēmusi samaksu arī par lielu daļu vasarā saražotās un nosūtītās produkcijas, kas ietekmē uzņēmuma spēju savlaicīgi norēķināties ar darbiniekiem un kreditoriem. Šī iemesla dēļ uzņēmums nav varējis arī izmaksāt darbiniekiem aprēķinātās algas. "Atgūstot debitoru parādus kaut vai tikai par vasarā saražoto produkciju, būtu pietiekoši, lai izmaksātu algas uzņēmuma darbiniekiem," skaidroja Akerfelds.

Kurzemes reģionālajā Valsts darba inspekcijā (VDI) bija saņemtas vairākas sūdzības no šī mēbeļu ražošanas uzņēmuma bijušajiem darbiniekiem par atlaišanu bez brīdinājuma un darba algas neizmaksāšanu. "Līdz pēdējam brīdim cerējām, ka uzņēmumam izdosies saņemt naudu no debitoriem un norēķināties ar darbiniekiem un kreditoriem, kā arī būs iespēja turpināt uzņēmuma darbību. Darba tiesiskās attiecības ar darbiniekiem tika izbeigtas, darba devējam un darbiniekam savstarpēji vienojoties, kā to paredz Darba likuma nosacījumi," norādīja uzņēmuma valdes loceklis.

VDI ir konstatējusi, ka uzņēmums nav izmaksājis atbrīvotajiem darbiniekiem visu atalgojumu un kompensāciju par neizmantotu ikgadējo atvaļinājumu.

Pašlaik VDI vēl turpina pārbaudi uzņēmumā un līdz pārbaudes beigām par iespējamiem uzņēmuma pārkāpumiem nav juridiski korekti runāt, atzina Pētersone.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA "Erke" reģistrēta 1998.gada 29.oktobrī. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 135 660 eiro. 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 1 645 703 eiro, un pērn tas strādājis ar 762 575 eiro lieliem zaudējumiem.

Kopš šī gada marta "Erkes" kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA "VIA-S Furniture".