Apdrošināšanas AS "Balta" izmaksājusi atlīdzībā 44 137 latus pasažieru pārvadātājam "Nordeka" par augusta vidū uz Liepājas šosejas pie Kalvenes notikušo smago avāriju.

Avārijā iesaistītais "Nordeka" satiksmes autobuss bija cietis tik smagi, ka to vairs nebija iespējams atjaunot, raksta LETA.

Atlīdzība ir ievērojama, tāpēc "Balta" plāno vērsties ar regresa prasību pret vainīgās puses apdrošinātāju, kas ir noslēdzis OCTA polisi ar avāriju izraisījušo kravas automašīnu, paziņojumā medijiem skaidro "Baltas" atlīdzību direktora pienākumu izpildītājs Valdis Krols.

"Nordeka" pasažieru pārvadājumu direktora vietnieks Oļegs Pugačovs norāda, ka pēc avārijas uzņēmumam bija jādomā, kā nosegt atlikušo līzinga maksājumu par autobusu un kā bojātā transportlīdzekļa vietā vēl iegādāties jaunu autobusu. Pateicoties "Baltas" KASKO polisei un operatīvai atlīdzības izskatīšanai, "Nordeka" var jau plānot savu tālāko ikdienas darbu.

Kā ziņots, satiksmes negadījumā 14.augustā bija iesaistīti trīs transportlīdzekļi. Pie luksofora apstājās vieglā automašīna un "Nordeka" satiksmes autobuss, kurā savukārt ietriecās kravas automašīna. Inerces rezultātā satiksmes autobuss sadūrās ar priekšā stāvošo vieglo automašīnu. Liepājas reģionālajā slimnīcā medicīniskā palīdzība tika sniegta 18 avārijā cietušajiem, viens cilvēks avārijā zaudēja dzīvību.