Zivju pārstrādes uzņēmums SIA "Syfud" investēs līdz pat 30 miljoniem eiro jaunas zivju pārstrādes rūpnīcas izbūvē Liepājas Zivju konservu rūpnīcas teritorijā, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Rūpnīcas celtniecību plānots pabeigt 2022. gada rudenī. Jaunā rūpnīca reģionā nodrošinās vismaz 500 labi apmaksātās darba vietas, bet, ražotnei attīstoties, nodarbināto skaits varētu pieaugt līdz pat 800 cilvēkiem.

Šobrīd uzņēmums ir iegādājies bijušās Liepājas zivju konservu rūpnīcas zemi un uzsācis priekšdarbus teritorijas labiekārtošanai. Jaunā rūpnīcas kompleksa būvniecības gaitā paredzēts celt gan jaunas ražošanas ēkas, gan arī pārbūvēt teritorijā jau esošās vecās celtnes. Tāpat tiks iegādātas pilnīgi jaunas ražošanas iekārtas, lai ražotu zivju produktus ar augstu pievienoto vērtību.

SIA "Syfud" īpašnieks Sigits Ambrazevičs: "Darbosimies Latvijai pilnīgi jaunā zivju pārstrādes nišā un tāpēc nekonkurēsim ar vietējiem zivju konservu ražotājiem vai saldēto zivju tirgotājiem. Izmantosim Norvēģijā zvejotas zivis, lai ražotu patēriņam gatavu zivju produkciju. Sākumposmā galvenais uzsvars būs uz lašu sortimentu, kas ir labs A un D vitamīna, kā arī Omega 3 taukskābju avots. Zivju pārstrādes rūpnīcā izmantosim modernas automatizētas ražošanas tehnoloģijas, kas ļaus nodrošināt augstu produktivitāti un līdz ar to arī ļoti konkurētspējīgas algas darbiniekiem zivsaimniecības nozarē. Darbs būs gan pārtikas tehnologiem un ražošanas speciālistiem, gan kvalitātes vadības speciālistiem un tirdzniecības organizatoriem."

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis: "Liepāja ir ražošanai un investoriem atvērta pilsēta. Jaunā zivju pārstrādes rūpnīca ir viens no piemēriem, kā ar aktīvu Liepājas SEZ pārvaldes un pašvaldības atbalstu arī reģionos iespējams īstenot vērienīgus investīciju projektus. Liepāja ir izcila vieta, kur attīstīties ražošanas uzņēmumiem – gan uzņēmumi, gan investori šeit var justies droši. Strādājam, lai tuvāko desmit gadu laikā arī bijušā Liepājas metalurga teritorijā tiktu uzceltas vairākas jaunas rūpnīcas. Ir svarīgi, lai vietējiem reģiona cilvēkiem būtu labi apmaksātas darba vietas tepat Liepājā. Un "Syfud" rūpnīcas projekts ir viens no šādiem moderniem un perspektīviem projektiem, kur tiks ieviestas mūsdienīgas tehnoloģijas, nodrošinot darbu kvalificētiem speciālistiem ar konkurētspējīgu atalgojumu".

Sigits Ambrazovičs ir Lietuvā labi pazīstams uzņēmējs ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi jūras velšu pārstrādes un tirdzniecības nozarē. Būdams vairāku uzņēmumu īpašnieks, viņš ir arī sabiedriski aktīvs mecenāts, kurš atbalsta mākslu un sportu. Sigits Ambrazovičs ir arī Klaipēdas basketbola kluba "Neptunas" īpašnieks.


Uzņēmuma īpašnieks Sigits Ambrazovičs.


SIA "Syfud" ir Latvijā reģistrēts uzņēmums ar Lietuvas kapitālu, kas no likvidējamās Trasta komercbankas šā gada februārī iegādājās bijušo Liepājas zivju konservu rūpnīcu. Šobrīd tiek gatavots nomas līgums ar Liepājas SEZ pārvaldi un dokumenti Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statusa iegūšanai. Pirmo ražošanas līniju ar nelielu jaudu SIA "Syfud" plāno palaist vēl šoruden, bet ar pilnu jaudu ražošanu plānots nodrošināt 2022. gada rudenī. Aptuveni 1/3 no plānotajām 30 milj. EUR investīcijām plānots ieguldīt būvniecībā, bet 2/3 – modernās ražošanas tehnoloģijās.