Ja uzņēmums vēlas saviem darbiniekiem rīkot kādu izglītojošu pasākumu, daudz vērtīgāk ir to darīt kādā citā pilsētā, intervijā blogam "aspera.lv" sacīja pasākumu rīkotājs Mārtiņš Gineitis.

"Apmeklētāju uzvedības kultūra Rīgā notiekošajās konferencēs ir daudz paviršāka," sacīja konferenču "Subject: Creativity", "Cilvēkfaktors" un rīkotājs Gineitis, skaidrojot, ka Rīgā publika pie atsevišķiem lektoriem var iziet no zāles, atvērt datoru, lai pastrādātu, vai arī vienkārši parunāties. "Liepājā ir patiešām gandarījums. Ja runātājs uzstājas uz skatuves, tad pirms trīs gadiem telefoni zālē spīdēja katram otrajam vai trešajam, taču šoreiz no aizmugures skatos, un ir absolūts kaifs. To Rīgā nevar dabūt. Tad ir jānoslēdz visi iespējamie tīkli un ārējā komunikācija."

Gineitis norāda, ka arī dalībnieku atsauksmes liecina par klausītāju patiesu iedziļināšanos lektoru stāstītajā, un pēc konferences saņemtajos novērtējumos ir pat ļoti detalizēti izstāstīts, kas patika vai nepatika.

Kad cilvēks izbrauc ārpus Rīgas, interese un atdeve no cilvēkiem ir pilnīgi citādāka, sacīja Gineitis, atklājot, ka viņa rīkotajās konferencēs aptuveni 90% apmeklētāju ir rīdzinieki.

"Liepājas gadījumā, ja lielās zāles ietilpība [koncertzālē "Lielais dzintars"] ir 1000 vietu, tad tikai 30 līdz 40 klausītāju ir no Liepājas," sacīja Gineitis. "Uz Cēsu konferenci no Liepājas brauc vairāk apmeklētāju nekā ierodas Liepājā."

Vienlaikus, mazajām pilsētām ir vēlēšanās rīkot lielas konferences, taču tās nespēj pietiekamā apjomā nodrošināt nakšņošanu, ēdināšanu un citus pakalpojumus, sacīja Gineitis.

"Ārpus Rīgas mēs nevienu citu pilsētu kā Liepāju šobrīd neredzam," sacīja Gineitis. "Cēsis mūsu gadījumā tomēr ir Rīgas piepilsēta. Tas nav klasisks guļamrajons kā Ogre, Jelgava vai Tukums, taču ļoti ērtā un ātrā nokļūšana no Rīgas uz Cēsīm ir šīs pilsētas tūrisma spožums un posts. Ja Liepājā konference beidzas sešos, un cilvēki ir gatavi uzturēties arī līdz astoņiem vakarā, tad Cēsīs piecu minūšu laikā pēc konferences beigām zāle jau ir tukša un var nodot telpas."

Viņš arī piebilst, ka Cēsīs notiekošajai konferencei "Cilvēkfaktors" ir nedaudz cita auditorija. Liepājā rīkoto "Subject: Creativity" vairāk apmeklē radošie prāti, "kuri atļaujas izplūst Liepājā, sākot no ceturtdienas vakara līdz pat sestdienai un svētdienai".

Liepājas tūrisma jomas uzņēmējiem ekonomiskais ieguvums no konferencēm ir ļoti liels, sacīja Gineitis.