Uzņēmums SIA "Lauma Fabrics" noslēdzis ilgtermiņa telpu īres līgumu ar kokvilnas pārstrādes uzņēmumu SIA "Cotton Club Liepaja", kurš maijā šajās telpās sāks ražošanu.

Par to biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētāja palīdze Anita Smilkts.

"Cotton Club Liepaja", kuras pamatkapitāls ir 2,475 miljoni lati, kokvilnas pārstrādi un mitro salvešu ražošanu plāno uzsākt šā gada maijā. Šogad iekārtās plānots investēt ap 1,5 miljoniem eiro (1,05 miljonus latu). Sākotnēji Liepājas ražotnē strādās 40 darbinieki, taču nākotnē to skaits varētu pieaugt līdz 150 darbiniekiem.

"Interese par Eiropas tirgu Krievijā dibinātajam uzņēmumam "Cotton Club" radās 2011.gadā, un šim nolūkam tika reģistrēts uzņēmums Latvijā – "Cotton Club Liepaja". Sākotnēji tika izstrādāts projekts kokvilnas pārstrādes un mitro salvešu rūpnīcas celtniecībai Karostas teritorijā, taču šī ideja tika atlikta, jo "Lauma Fabrics" piedāvātās ražošanas telpas atbilst mūsu prasībām, tās ir pielāgotas ražošanai un aprīkotas ar nepieciešamo infrastruktūru," norāda "Cotton Club Liepaja" rīkotājdirektors Sergejs Binkovskis.

Kopumā "Cotton Club Liepaja" no "Lauma Fabrics" īrēs ražošanas telpas gandrīz 7000 kvadrātmetru platībā. Telpas, kurās tiks izvietota "Cotton Club Liepaja" ražotne, līdz 2009.gadam īrēja apsveikumu kartīšu ražotājs SIA "Balt IG".

""Lauma Fabrics" jau vairākus gadus meklēja īrnieku brīvajām ražošanas telpām. Esam ļoti apmierināti, ka tajās savu ražotni atvērs starptautisks un liels uzņēmums. "Cotton Club Liepaja" ražotnes atvēršana Liepājā ir liels ieguvums gan pilsētai, gan valstij kopumā," skaidro "Lauma Fabrics" valdes loceklis, ģenerāldirektors Edijs Egliņš.

Uzņēmums "Cotton Club", kurš dibināts 2000.gadā, ir vadošais vates izstrādājumu un higiēnas līdzekļu ražotājs, kā arī viens no lielākajiem kosmētikas līdzekļu ražotājiem Krievijā. Patlaban tā ražotnes ir izvietotas Krievijā, Turcijā un Ķīnā, un nodrošina darbavietas vairāk kā 2000 darbiniekiem.

Liepājas ražotne būs pirmā, kas izvietota Eiropas Savienības teritorijā. "Cotton Club" savu produkciju piegādā vairāk nekā 600 klientiem visos Krievijas reģionos, Ukrainā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Moldovā, Latvijā un citās valstīs.