Jaunā Liepājas cietuma projektēšanas darbus plānots pabeigt 2016.gada 1.aprīlī, aģentūrai LETA norādīja Tieslietu ministrijas preses pārstāve Laura Majevska.

Viņa pastāstīja, ka patlaban notiek intensīvs cietuma projektēšanas darbs. Tāpat darbi norit raiti un bez lieliem sarežģījumiem, un atbilstoši laika grafikam.

Kā ziņots, cietuma projektēšanu veiks Daugavpils uzņēmums "Rem pro". Projektēšanas līguma kopējā summa ir 737 373 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Līgums paredz izstrādāt projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru.

Jau ziņots, ka Liepāja izvēlēta par vietu, kur tuvāko gadu laikā plāno celt pirmo jauno un moderno cietumu. Cietums atradīsies uz valsts īpašumā esošās zemes Alsungas ielā 29. Jauno cietumu Liepājā plānots uzbūvēt līdz 2018.gadam.

Cietuma kopējā teritorija būs 40 000 kvadrātmetru, un tas būs sadalīts vairākos blokos, lai dažādu kategoriju ieslodzīto ceļi nekrustotos. Jaunajā cietumā paredzēts izvietot 1200 visu kategoriju ieslodzītos, izņemot sievietes un nepilngadīgos.