Latvijā pirmais publiskās pārvaldes tehnoloģiju ("GovTech") uzņēmums "MobillyTX" prestižajā konkursā "Smart City 2019" saņēmis balvu nomināciju kategorijā "Dati".

Tā piešķirta par inovatīviem risinājumiem Jelgavas, Liepājas un Ogres pilsētu pašvaldības budžeta pārvaldīšanā, ieviešot pilsētnieka kartes un caurspīdīgu subsīdiju uzskaites sistēmu, informē uzņēmuma "Mobilly" komunikācijas konsultante Kristīne Geida.

Jau ceturto gadu Lielbritānijā notiek viena no lielākajām pilsētu attīstības konferencēm "Smart City UK", kuras ietvaros tiek apbalvoti arī pasaulē inovatīvāko pilsētas attīstības ideju autori. Latvijas publiskās pārvaldes tehnoloģiju uzņēmums "MobillyTX" balvai nominēts par subsīdiju pārvaldības risinājumu, kas balstīts uz bankas standartu karšu infrastruktūru. Risinājums atvieglo pilsētas iedzīvotāju ikdienas dzīvi, ļaujot vienu karti izmantot dažādiem pakalpojumiem. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 7.februārī Londonā.

"Esam gandarīti par to, ka mūsu darbs guvis atzinību un ir novērtēts starptautiskā līmenī," pauž "MobillyTX" valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs. "Esam izstrādājuši risinājumu, kas trīs Latvijas pilsētu iedzīvotājiem ne vien sniedz iespēju ērti apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā un skolēniem – saņemt pusdienas skolā, bet arī saņemt atlaides dažādu pakalpojumu iegādei – tā var būt lētāka mēnešmaksa pilsētas baseinā vai atlaides, iegādājoties konkrētu vietējo uzņēmēju produkciju. "MobillyTX" radījuši arī subsīdiju uzskaites sistēmu, kas pašvaldībai gada ietvaros ļauj ietaupīt šim mērķim paredzētās finanses līdz pat 30% apmērā."

Projekta tehniskā realizācija iespējama, pateicoties bankas "Citadele", "SEB banka" un "PNB Banka" atbalstam, kas piedāvā vienā kartē apvienot bankas norēķinu karti un skolēna apliecību ar jau minēto pilsētnieka karti, tādejādi nodrošinot vienotu infrastruktūru. Iedzīvotajiem ir pieeja arī speciālai mobilajai lietotnei, kurā redzamas piešķirtās atlaides un informācija par pieejamajiem pabalstiem un kontu stāvokli.

Kā atzīst "MobillyTX" valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs, tas ir solis pretim mūsdienīgai valsts pārvaldei, kurā finanšu pārvaldība ir caurspīdīgs un rentabls process. "Pagaidām pasaulē ir risinājumi tikai konkrētās jomās, tāpēc Latvijai ir visas iespējas kļūt par publiskās pārvaldes tehnoloģiju jeb "GovTech" ledlauzi un parādīt, kā tehnoloģijas var sakārtot ne vien izglītības un transporta subsīdiju sistēmu, bet arī veselības, lauksaimniecības un citu jomu budžeta pārvaldes sistēmas," saka V.Bergs.

Konference "Smart City UK" palīdz atrast un attīstīt inovatīvas idejas pilsētu pārvaldē, ļaujot reģionu pārvaldes pārstāvjiem iepazīties ar mūsdienīgiem risinājumiem. Konferencē tiek prezentēti pētījumi, veiksmes stāsti un tehnoloģiski risinājumi izglītības, veselības, infrastruktūras un budžeta pārvaldes attīstībā.