AS "Liepājas autobus parks" ārkārtas akcionāru sapulces maija vidū darba kārtībā papildu iekļauts jautājums par dalību sabiedriskā transporta iepirkums procedūrās ārvalstīs, teikts paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Akcionāru ārkārtas sapulces, kas sasaukta 2023.gada 17.maijā. Sākotnēji darba kārtībā bija iekļauti divi jautājumi – izmaiņas kompānijas padomes sastāvā un grozījumi kompānijas statūtos.

Šobrīd sapulces darba kārtībā papildu iekļauti jautājumi par uzņēmuma saimnieciskās darbības attīstību, tai skaitā, revidenta ievēlēšanu, kā arī par "Liepājas autobusu parka" dalību iepirkuma procedūrās sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem ārvalstīs.

Kompānija aicina akcionārus sapulcē piedalīties rakstveidā, pirms sapulces aizpildot balsojuma veidlapu.

"Liepājas autobus parka" padomes priekšsēdētājs šobrīd ir Edgars Dupats, padomes priekšsēdētāja vietnieks ir Didzis Jēriņš, bet padomes locekļi ir Harijs Krongorns un Ivars Gulbis.

Šādā sastāvā "Liepājas autobus parka" padome strādā kopš 2022.gada augusta, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jau vēstīts "Liepājas autobus parka" apgrozījums 2021.gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro. Kompānijas 2022.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobus parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.