Sporta un tūrisma preču tirdzniecības veikals "Gandrs", kas tikko nosvinējis 25 gadu jubileju, šogad plāno atvērt veikalu Liepājā.

Plānots arī izdot grāmatu "Latvijas augi", kuras tapšanai ir veltīti 20 gadi, LETA biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta SIA "Gandrs" pārstāvis Edgars Ražinskis.

Viens no tuvākajiem mērķiem "Gandra" komandai ir beidzot atvērt Liepājas veikalu, kas līdzīgi kā Kalnciema ielas veikals atradīsies vēsturiskā koka ēkā Bāriņu ielā 14*), tāpēc tā izveidei nepieciešams vairāk laika un līdzekļu.

"Gandru" nodibināja septiņi jauni dabas pētnieki 1989.gada 21.maijā ar nolūku izdot grāmatas par dabu. Uzņēmums tapa kā kooperatīvs laikā, kad retais saprata, kas tie kooperatīvi ir, un bija daudz neskaidrību, ko ar to visu darīt, stāsta Ražinskis.

Viņš norāda, ka poligrāfija joprojām ir viens no "Gandra" darbības veidiem, un šogad ir plānots izdot unikālu grāmatu "Latvijas augi", kuras tapšanai ir veltīti 20 gadi. Tajā būs atrodama plaša informācija par visiem Latvijā sastopamajiem augiem.

"Uzņēmuma vaibsti pa šiem gadiem ir mainījušies līdz nepazīšanai, tai pašā laikā saglabājot sākotnējās vērtības – mīlestību pret dabu, produktu kvalitāti un klientu apmierinātību," atklāj Ražinskis.

Lielākais sasniegums ir tas, ka vēl pastāvam un attīstāmies, esam labiekārtojuši arī Hartmaņa muižu un tai pieguļošo dārzu, padarot to ne tikai par mūsu darba vietu, bet arī par skaistu vidi, kurā var nodarboties ar klinšu kāpšanas sportu un citām aktīvās atpūtas nodarbēm, stāsta Ražinskis.

Pie ievērojamākajiem sasniegumiem "Gandra" pastāvēšanas laikā jāpiemin arī interneta enciklopēdijas "latvijasdaba.lv" izveide un nepārtraukta pilnveidošana, tajā var atrast informāciju par 5460 Latvijā sastopamām sugām un 7861 oriģinālu attēlu.

Šogad "Gandrs" vēlās sevi nopietnāk pieteikt pakalpojumu sfērā, piemēram, piedāvājot uzņēmumiem aizraujošus brīvdabas piedzīvojumus gan darbiniekiem, gan klientiem.

"Tāpat veidosim radošas bērnu nometnes un citas ārpustelpu aktivitātes, lai dotu iespēju sabiedrībai lietderīgi pavadīt laiku dabā," piebilst Ražinskis.

"Gandrs" vēlas sevi arī nopietnāk pierādīt e-komercijas lauciņā, attīstot savu e-veikalu un integrējot mūsdienīgus pārdošanas instrumentus, atklāj Ražinskis.

SIA "Gandrs" oficiāli dibināts 1991.gadā ar pamatkapitālu 426 861 eiro.

2013.gadā uzņēmums apgrozīja 3,4 miljonus eiro un strādāja ar zaudējumiem 89 707 eiro apmērā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmums pieder Askoldam Kļaviņam.

*) Īpašums Bāriņu 14 savulaik piederēja Liepājas mēra Ulda Seska 1994.gadā dibinātajam uzņēmumam  "SD Autocentrs", kas to par 3000 latiem iegādājās tajā pašā 1994.gadā. 2004.gadā pa 35 650 latiem Uldis Sesks īpašumu Bāriņu ielā 14 no paša dibinātās firmas atpirka. Kā liecina "Lursoft" dati, "SD Autocentrs" daļēji Seskam piederēja vēl līdz 2004.gada oktobrim (viņa biznesa partneris un otrs līdzīpašnieks bija Dainars Dambergs ), bet līdz 1997.gada vasarai Sesks bija tās direktors.

2008.gada novembrī īpašumu Bāriņu ielā 14 (1,5 stāvu ēka, vienstāva mūra garāža un noliktava) no Seska par Ls 325 000 iegādājās Askolds Kļaviņš.